List otwarty Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO

0

List adresowany do przedstawicieli lokalnych środowisk opiniotwórczych oraz członków, sympatyków i wyborców NaM.

Witamy serdecznie.

- reklama -

 

Przed nami okres urlopów i wakacji, dlatego też postanowiliśmy zwrócić się do Państwa już teraz. Za parę miesięcy wraz z nadejściem jesieni zegar samorządowy wybije półmetek V kadencji Rady Miasta. Zostaną niespełna dwa lata do kolejnych wyborów. To dobry moment, by zastanowić się jaki będzie nasz udział w kolejnym wyborczym rozdaniu i po której ze stron warto ulokować swe nadzieje, swoją pracę i zaangażowanie. Cokolwiek się w życiu robi – warto to robić w dobrym towarzystwie, dlatego też postanowiliśmy zwrócić się w formie pisemnej właśnie do Państwa.

Wiosną ubiegłego roku wraz z kilkunastoma przedstawicielami młodszego pokolenia Raciborzan stworzyliśmy projekt polityczny pod nazwą Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe NASZE MIASTO (NaM). To zupełnie oddolna i nieobciążona przeszłością inicjatywa wycelowana nie tylko w przyszłe wybory samorządowe, ale mająca na stałe wpisać się w pejzaż raciborskiej polityki – dziś, jutro i za lat dziesięć. Po roku działalności w NaM jest blisko czterdzieści osób. Nie wszyscy mają ambicje polityczne, ale wszystkich nas połączyła odpowiedzialność za naszą małą Ojczyznę. Udało NaM się stworzyć markowe narzędzie polityczne, coraz bardziej rozpoznawalne, po które może sięgnąć każdy, komu dobro naszego miasta i powiatu leżą na sercu. Wydaliśmy dotychczas na świat kilka produktów reklamowych m.in. stronę www.nam-raciborz.pl do odwiedzania której serdecznie zapraszamy (do dnia dzisiejszego zanotowaliśmy ponad 29 tyś. odwiedzin), zamówiliśmy dwa bannery elektroniczne: na portalu raciborz.com.pl (20 tys. odsłon) i portalu nowiny.pl (blisko 100 tys. odsłon przez okres 3 miesięcy), ogłoszenie reklamowe w Gazecie Informator Raciborski (18 edycji, do końca roku), wydaliśmy okolicznościowe znaczki NaM, zamówiliśmy dwa bannery zewnętrzne, które wkrótce zawisną na styku ulicy Długiej i raciborskiego Rynku, wybudowaliśmy tratwę reklamową, która weźmie udział w tegorocznej i przyszłych edycjach Pływadła, rozdaliśmy w Raciborzu 5 tys. dwustronnych kolorowych ulotek reklamowych NaM, w lokalnych mediach ukazało się kilkanaście artykułów dotyczących m.in. naszych inicjatyw… Jeszcze w tym roku na mieście będzie można zobaczyć plakaty stowarzyszenia Nasze Miasto, a od przyszłego sezonu ruszamy z cyklicznymi akcjami happeningowymi. Na jesień planujemy inauguracyjny numer Kwartalnika Nasze Miasto. Nasze banery reklamowe z przekierowaniem do strony macierzystej na stałe zagościły na zaprzyjaźnionych stronach internetowych.

Na temat działalności RSS Nasze Miasto został nakręcony krótki film, który prezentowany będzie na regionalnym portalu internetowym dotyczącym działalności podmiotów trzeciego sektora. Łączna kwota wydana na promocję NaM w minionym roku wyniosła blisko 5 tys. zł. Warto podkreślić, że nasze wpływy pochodzą wyłącznie ze składek członkowskich. W kolejnych latach planujemy przychody i wydatki na podobnym poziomie. Powyższe działania mają jeden cel: utrwalić w pozytywnym skojarzeniu nazwę i założenia nowego ugrupowania samorządowego jakim jest RSS NASZE MIASTO. Wierzymy, że zaprocentuje to w przyszłych i kolejnych wyborach samorządowych, w których bez wątpienia weźmiemy udział wystawiając swoje listy wyborcze do Rady Miasta i Rady Powiatu, a także kandydatów w powszechnych wyborach na urząd Prezydenta Miasta Raciborza i Starostę Raciborskiego (na zmianę w tej kwestii w ordynacji wyborczej czekamy z wiarą i nadzieją). Wkrótce rozpoczniemy wielomiesięczną wewnętrzną debatę publiczną w ramach Naszego Miasta, której efektem finalnym mają być odpowiedzi na następujące pytania:

1. Kto stanie się wizytówką NaM w przyszłych wyborach prezydenckich?

2. Kto reprezentować nas będzie w wyborach powszechnych na urząd starosty?

3. Czy NaM powinno blokować swoje listy wyborcze z listami innych ugrupowań? Jeśli tak, to z jakimi?

4. Czy listy wyborcze NaM układane będą w kolejności alfabetycznej, czy według innego klucza?

5. Czy poprzemy w przyszłych wyborach któregoś z kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego lub może uda NaM się zaproponować naszego kandydata na to stanowisko którejś z partii politycznych?

6. Jakie porozumienia polityczne i z kim NaM jest w stanie zawrzeć przed i po wyborach?

7. Co jesteśmy w stanie zaproponować mieszkańcom Raciborza w naszym programie wyborczym?

 

Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe NASZE MIASTO postanowiło nie robić akcji wyborczej oraz łapanki na nasze wyborcze listy. Chcemy podejść do rzeczy odpowiedzialnie i profesjonalnie. Zamierzamy na rok przed wyborami, a najpóźniej na pół roku przed nimi, posiadać gotową podwójną obsadę naszych list wyborczych z kompletną ofertą programową oraz kandydatami na najwyższe urzędy. Nie chcemy powtórzyć błędów Aktywnego Miasta i Nowej Generacji. Już dziś jesteśmy w stanie przedstawić pierwszy garnitur naszej wyborczej ofert personalnej. Nie warto jednak działać pochopnie. Jest do wyborów jeszcze dostatecznie sporo czasu, by naszą atrakcyjną ofertę uatrakcyjnić jeszcze bardziej. Dlatego chcielibyśmy w imieniu stowarzyszenia NASZE MIASTO zaprosić Państwa do członkostwa w NaM i wzięcia udziału w w/w debacie publicznej. Możecie Państwo już dziś mieć wpływ na najważniejsze decyzje zapadające w RSS Nasze Miasto. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny. Jednocześnie nie przewidujemy przyjmowania do NaM nowych członków w roku poprzedzającym wybory samorządowe. To wyraz przezorności i konsekwencji w działaniu. Ofertę NaM będą tworzyć wyłącznie ludzie, którzy zaangażują się w pracę stowarzyszenia już dziś. Nie chcemy w swoich szeregach nieprzewidywalnych ryzykantów, którzy wskakują do jadącego pociągu i zamierzają odbyć z NaMi podróż na gapę. NaM potrzebuje ludzi mądrych i odpowiedzialnych, którzy nasz wyborczy pociąg wprowadzą w ruch, tak by w roku 2010 był nie do zatrzymania. Wierzymy, że tak się stanie. Prosimy zatem o odzew z Państwa strony i jasną deklarację. Z nadzieją czekamy na Państwa głosy oraz zaangażowanie.

 

Pozdrawiamy ciepło i wiosennie.

W imieniu stowarzyszenia NaM:

Robert Myśliwy 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here