Podsumowano I Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej

0

20 maja w DK Strzecha odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej „Świat w oczach młodego człowieka – jego lęki i nadzieje”.

Głównym organizatorem I Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej pod nazwą „Świat w oczach młodego człowieka – jego lęki i nadzieje” było Starostwo Powiatowe w Raciborzu przy współpracy organizacyjnej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu oraz Raciborskiego Centrum Kultury.

- reklama -

 

Festiwal składał się z czterech konkursów – piosenki, tańca, recytatorskiego oraz przeglądu teatralnego. Jurorami konkursu piosenki byli: Ilona Krgul, Katarzyna Nawrat, Jan Goldman, przeglądu teatralnego: Izabela Karwot, Adam Kaliński oraz Grażyna Tabor, konkursu tańca: Katarzyna Sowińska – Łuczkowska, Aleksandra Orłowska oraz Anna Ronczka, natomiast konkursu recytatorskiego: Adam Kaliński, Monika Janowska oraz Anna Jegerska – Michalska.

 

W Festiwalu udział wzięło ponad 300 uczestników ze szkół oraz placówek wychowania pozaszkolnego z terenu całego powiatu raciborskiego.

 

Jury w poszczególnych konkursach przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Konkurs recytatorski

 

Kategoria: szkoły podstawowe
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – Agnieszka Gierszewska – SP nr 3 w Raciborzu
3 miejsce – Ewa Trystucka – ZSOMS Racibórz, Wiktoria Pych – SP nr 13 Racibórz
Wyróżnienie – Patryk Mrozek – ZSP Borucin
Kategoria: gimnazja
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – nie przyznano
3 miejsce – Kamil Staszczyszyn – ZSO Tworków
Wyróżnienie – Justyna Starok – Gimnazjum Pietrowice Wielkie
Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
1 miejsce – Daniel Kobierski – I LO Racibórz
2 miejsce – nie przyznano
3 miejsce – Paulina Kozioł – RCK

 

Konkurs piosenki

 

Kategoria: szkoły podstawowe
Soliści
1 miejsce – Magdalena Wacha – MDK Racibórz
2 miejsce – nie przyznano
3 miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie – Łukasz Przybyła – Grzegorzowice, Marta Frydel – MDK Racibórz, Emilia Sochiera –
SP nr 3 Racibórz
Zespoły wokalne
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – nie przyznano
3 miejsce – Zespół wokalny SP nr 15 w Raciborzu
Kategoria: gimnazja
Soliści
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – Małgorzata Gatlik – RCK, Justyna Okrent – Krzyżanowice
3 miejsce – Joanna Skowyra, Dominika Zawada
Wyróżnienie – Dominika Sławik – Krzanowice, Karolina Wojtaszek – Kuźnia Raciborska
Zespoły wokalne
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – zespół „Szalone nastki” – MDK Racibórz
3 miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie – Chór – Pietrowice Wielkie
Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
Soliści
1 miejsce – Agnieszka Miśków – MDK Racibórz, Marzena Mika – MDK Racibórz
2 miejsce – Paulina Kozioł – RCK, Magdalena Kowalczyk – RCK
3 miejsce – Aleksandra Pendziałek – RCK, Anna Chojecka – Racibórz
Zespoły wokalne
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – nie przyznano
3 miejsce – Młodzieżowy chór BEL CANTO
Wyróżnienie – Zespół BŁYSK – I LO Racibórz

 

Przegląd teatralny

 

Wyróżnienie – „Dratewka and Company” – SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi Racibórz
Nagroda aktorska – Kamila Smyk

 

Konkurs tańca

 

Kategoria: szkoły podstawowe
Miniatura taneczna – zespoły
Wyróżnienie – Zespół UŚMIECH A – GZOKSiT Tworków, Zespół WIR – GOK w Kornowacu
Miniatura taneczna – duety
Nie przyznano
Inscenizacja taneczna – zespoły
Wyróżnienie – Zespół PSIKUS – GOK Kornowac
Kategoria: gimnazja
Miniatura taneczna – zespoły
Wyróżnienie specjalne – Zespół UŚMIECH B – GZOKSiT Tworków
Wyróżnienie – Trio: Paulina Miłkoś, Angelika Gucik, Mateusz Dratwa – G 1 w Raciborzu
Miniatura taneczna – duety
Wyróżnienie – SZCZĘŚCIARY – G 1 w Raciborzu
Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
Miniatura taneczna
Wyróżnienie – Magdalena Otlik, Aleksandra Paradowska – ZSO w Raciborzu

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here