Wymiana młodzieży w Gimnazjum nr 2

0

Od 12 do 16 maja młodzież z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi wraz z opiekunami miała okazję odwiedzić kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły w Visniove.

Był to już drugi etap wymiany, ponieważ młodzież z czeskiej szkoły gościła w Raciborzu w grudniu 2007 roku.

- reklama -

 

 

Niektórzy uczniowie mieli okazję jednak dopiero teraz poznać swoich rówieśników, z którymi korespondowali od prawie roku, a którzy nie mogli przybyć do Raciborza w grudniu.

 

 

Pierwszego dnia wymiany młodzież została zaproszona do Urzędu Gminy, gdzie dzięki wójtowi mogła zapoznać się z historią, gospodarką i kulturą Czech, a także dowiedzieć się czegoś na temat miejscowości, w której przebywali.

 

 

W czasie pobytu w Czechach młodzież mogła zwiedzić Park Narodowy Podyji oraz miasto Znojmo, które należy do najstarszych czeskich miast.

 

 

W czasie 5 dniowego pobytu za granicą uczniowie wybrali się również z opiekunami do Wiednia, gdzie mogli zwiedzić pałace Schönbrunn, a także Hofburg.

 

 

Ostatniego dnia wymiany odbyły się rozgrywki sportowe. Gimnazjaliści mieli okazję zmierzyć się z czeskimi kolegami w różnych dyscyplinach sportowych.

 

 

 

Pobyt w Czechach był dobrą okazją do tego, by sprawdzić swoje umiejętności językowe, poznać tamtejszą kulturę, porównać życie sąsiadów z naszym. Był to czas niezwykle radosny i cenny – mówią uczestnicy wymiany.

 

 

Opiekę w czasie wyjazdu sprawowali Sonia Lemiesz, Klaudia Łyko i Andrzej Kowalski.

 

 

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here