1 czerwca Caritas i duszpasterstwo młodzieży na placu kościoła NSPJ zorganizowało festyn rodzinny.
W domu katechetycznym trwała akcja stacji krwiodawstwa, w której prym wiódł ks. proboszcz Adam Rogalski.
Ze sceny, nota bene powstałej w kilka dni dzięki sile rąk (i charakterów) lektorów parafii NSPJ pod kierownictwem ks. Jana, licytację prowadzili ks. Marcin i ks. Andrzej.
Na przemian koncertowali: orkiestra przed sceną i Kamil Białuski, uczeń piątego roku Państwoej Szkoły Muzycznej w Rybniku w kościele na organach kościelnych.
Dodatkowo można było wejść „za organy” i posłuchać brzmienia instrumentu „od tyłu” i poczuć się jak w pudle rezonansowym. Tymczasem w podziemiach kościoła, w kotłowni, spragnieni prac fizycznych mogli przyłożyć szuflą do pieca – oryginalnego pieca z lat 30. ubiegłego wieku, a więc z lat kiedy wybudowano kościół.
Festynowi towarzyszyła wystawa prac malarskich Aleksandra Żurawieckiego i wystawa modeli statków autorstwa Ernesta Beracza. Wzięciem cieszyły się: loteria fantowa i zabawy dla dzieci prowadzone przez harcerki oraz menu kawiarenki i grillowego ogródka.
Emocje budziły pokazy ratownictwa medycznego i nagrody ufundowane przez Straż Graniczną.
Festyn odbywał się w ramach VIII Dni ks. Stefana Pieczki.
Za tydzień, w ramach obchodów, na stadionie PWSZ zaplanowano rozegranie meczu pomiędzy parafią NSPJ a parafią Matki Bożej.
18 czerwca w RCK zostaną wręczone medale im. Księdza prałata Stefana Pieczki. Poza tym organizowany jest konkurs plastyczny i fotograficzny „Zabytki sakralne Ziemi Raciborskiej”. Prace można składać w Centrum Młodzieżowym „Przystań” przy ul. K. Miarki 5 (od godz. 15.00 do 18.00) lub w parafii NSPJ.
/BSp/