Cała Polska Czyta Dzieciom.

Akcja została połączona z jubileuszem 900-lecia Raciborza, dlatego przedszkolacy słuchali bajek i legend o Raciborzu.Zachęceni powodzeniem działań związanych z przystąpieniem naszego przedszkola do „Klubu Czytających przedszkoli” postanowiliśmy w pierwszym tygodniu czerwca zaprosić wybranych gości do udziału w akcji: „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Akcja została połączona z jubileuszem 900-lecia Raciborza, dlatego przedszkolacy między innymi słuchali bajek i legend o Raciborzu. Oprócz czytania bajek, akcja była również okazją do przybliżenia dzieciom charakteru pracy zaproszonych gości. Za udział w spotkaniu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i dokonali wpisu do „Księgi Przyjaciela Bajek”. Przedsięwzięcie wprowadzone przez nauczycielkę Danielę Bizoń i przy współudziale nauczycielki Ewy Muzia miało na celu wzbudzenie zainteresowania ogólnopolską akcją promującą korzyści płynące z głośnego czytania przez dorosłych dzieciom a także przybliżenie historii naszego miasta.
Zaproszeni goście to :
– pani Elżbieta Biskup – Dyrektor MDK w Raciborzu
– pani Kornelia Lach – Dyrektor Zespołu Szkół W Krzanowicach
– pani Julita Ćwikła – Etnograf Muzeum w Raciborzu
– kapitan Roland Kotula – Strażak KPPSP w Raciborzu
– sierżant Mariusz Rutkowski – Policjant Komendy Powiatowej w Raciborzu.
D.B & E.M

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here