Zielona szkoła

W dniach 23.05.- 01.06 klasy; IIIA i reprezentacja IVA przebywały na „zielonej szkole” w Chłapowie. Wyjeżdżaliśmy pełni emocji ale i niepewności. Większość z nas po raz pierwszy opuszczała rodziców. Jednakże dzięki temu, że były z nami nasze panie: Iwona Kołtun i Krystyna Deptuła oraz dwie fantastyczne mamy, które dbały o nas czuliśmy się bezpieczni. Morze powitało nas słonecznie a program wyjazdu był tak ciekawy, ze nie mieliśmy czasu tęsknić za rodziną. Wycieczka do Gdyni a tam: zwiedzanie ” Daru Pomorza” i oceanarium, gdzie zapoznaliśmy się z florą i fauną morską. Piesze wędrówki plażą do Władysławowa i Rozewia- gdzie zwiedziliśmy jedną z najstarszych latarni morskich; wycieczka na Hel- rejs statkiem prawie pirackim na którym próbowaliśmy swoich sił za sterami a w fokarium mieliśmy żywą lekcję przyrody- na własne oczy mogliśmy zobaczyć trening i tresurę fok.

Na plaży świetnie bawiliśmy się i integrowaliśmy. Nasze rzeźby w piasku udały się wspaniale. Przeżyliśmy prawdziwy „chrzest morski”- przechodząc wszystkie próby i zadania bardzo dzielnie. Znaleźliśmy skarby neptuna i otrzymaliśmy dyplomy.

Wiele nauczyliśmy się- poznając krajobraz nadmorski z wybrzeżem klifowym, umiemy rozpoznawać i nazywać różne gatunki muszli a podczas „lekcji bursztynowej” w pracowni bursztynu odkryliśmy tajemnice bursztynów. W portach zobaczyliśmy różne rodzaje statków w tym kutry rybackie i rozmawialiśmy z rybakami, którzy zaznajomili nas z gwarą kaszubską.

Zaprzyjaźniliśmy się wszyscy jeszcze bardziej podczas wieczorków integracyjnych, dyskotek i balu piżamowego. Z żalem ale opaleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Raciborza, gdzie przywitali nas stęsknieni rodzice.

Iwona Kołtun

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here