Biuro podróży oszukało klientów

0

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu prowadzi dochodzenie w sprawie oszustwa jakiego mogło dopuścić się jedno z raciborskich biur podróży.

Do chwili obecnej do komendy zgłosiło się 7 osób, które dokonały wpłat w postaci zaliczek pieniężnych na wycieczki zagraniczne, z których biuro się nie wywiązało. Wpłaty pokrzywdzonych wynosiły od 2.600 zł do 6.300 zł. Wycieczki, na które klienci biura nie pojechali były m.in. do Turcji, Grecji i na Majorkę. Dochodzenie  jest prowadzone na podstawie art. 286 par. 1 kk, który mówi, że kto doprowadza inną osobą do niekorzystnego rozporządzenia mienia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

- reklama -

 

Komenda ma informacje, z których wynika,  że biuro podróży posiadać może liczne zobowiązania wobec swoich klientów na terenie województwa śląskiego, a które nie zgłosiły organom ścigania powyższego faktu. Policja prosi wszystkie osoby o zgłaszanie sie do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, Plac Wolności 8 w pokoju nr 60 lub o kontakt tel. 032 4594200 albo nr alarmowy 997.

 

Policja na tym etapie śledztwa nie może podać nazwy nieuczciwego biura.

 

/wgg/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here