„Kariera w Twoich rękach”

0

Pod takim hasłem  w czerwcu odbyły się I Raciborskie Targi Pracy organizowane przez Biuro Karier PWSZ w Raciborzu oraz raciborskie Młodzieżowe Biuro Pracy.

W targach uczestniczył Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu oraz Młodzieżowe Biuro Pracy w Żorach.  Łącznie zaprezentowano 86 ofert pracy. W targach udział wzięło dwudziestu pracodawców z różnego zakresu działalności. Gościliśmy takie przedsiębiorstwa i instytucje,  jak:  „Mieszko”, „Decathlon”, „TU Allianz Polska”, „Bank Zachodni WBK”, czy Straż Graniczna, oferujące pracę stałą, a także firmy zajmujące się pośrednictwem pracy tymczasowej w kraju i zagranicą. Odbiorcy mieli również możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną firm, planami rekrutacyjnymi oraz wymaganiami wobec potencjalnych pracowników.

- reklama -

 

Podczas trwania targów zatrudnienie mogły znaleźć osoby poszukujące pracy stałej i krótkoterminowej. Uczestnicy Targów Pracy przedstawili sześćdziesiąt miejsc pracy stałej oraz sto miejsc pracy krótkoterminowej. Agencja „Why Not USA” dodatkowo miała do zaoferowania praktyki zawodowe dla studentów za granicą. W czasie targów można było uzyskać również porady na temat założenia własnej działalności gospodarczej oraz sposobów pozyskania środków finansowych z Funduszy Unii Europejskiej.

 

O godzinie 10.00 Targi Pracy uroczyście otworzyli: JM Rektor PWSZ prof. nadzw. dr hab. Michał Szepelawy, Prorektor PWSZ ds. organizacji i rozwoju prof. nadzw.  dr Jerzy Pośpiech oraz Wiceprezydent Raciborza dr Ludmiła Nowacka. Zarówno Rektor jak i  Pani Prezydent zapowiedzieli wspieranie tego typu inicjatyw, które mają na celu pomoc studentom, absolwentom szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcom Raciborza,  w znalezieniu ciekawej i spełniającej ich oczekiwania pracy.

 

I Raciborskie Targi Pracy, które z ramienia uczelni organizowała dr Joanna Dzieńdziora, koordynator Biura Karier oraz Marcin Parzonka, pracownik  Biura, dobiegły końca. Mamy nadzieję, że osoby, które zdecydowały się na nie  przyjść, znalazły satysfakcjonującą pracę lub uzyskały odpowiedzi na dręczące ich pytania, dotyczące założenia własnej firmy. Wyrażamy również przekonanie, że Targi nabiorą charakteru cyklicznego i w przyszłym roku większa ilość osób weźmie w nich udział, gdyż, jak zauważyli przedstawiciele firm: „organizacja Targów była bardzo dobra, jednak troszkę zawiodła frekwencja, ale początki zawsze są ciężkie.” Zatem już dziś pragniemy zaprosić wszystkich za rok na II Raciborskie Targi Pracy organizowane przez Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

 

/Eunomia – miesięcznik raciborskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, nr 6 (19) czerwiec 2008/

 

 

   

      Czytaj również:

                  – inne artykuły zaczerpnięte z Eunomii

                  – artykuły związane z PWSZ w Raciborzu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Czytaj pełne wydanie

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here