Siatkarskich sukcesów ciąg dalszy

0

Najlepsza w Polsce wśród młodziczek para Magdalena Kuziak i Karolina Daniszewska z powodzeniem rywalizowała z kadetkami w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

- reklama -

W dniach od 1 do 3 lipca w Nowej Soli odbył się półfinał mistrzostw Polski kadetek w siatkówce plażowej. W turnieju wystartowało 16 par z czterech województw (po cztery drużyny z województwa śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego – gospodarz turnieju).

 

Para reprezentująca UKS Krzanowice (Magdalena Kuziak i Karolina Daniszewska) teoretycznie pojechała "po naukę", ponieważ tym razem dziewczęta rywalizowały z koleżankami o trzy lata starszymi. Okazało się jednak, że młode siatkarki z Krzanowic po raz kolejny potwierdziły swoje wysokie umiejętności, które wcześniej pozwoliły im na zdobycie mistrzostwa Polski wśród rówieśniczek. Dobra dyspozycja dziewcząt zaowocowała, raczej niespodziewanym, zdobyciem IV miejsca, które jest premiowane awansem do finału  mistrzostw Polski kadetek w siatkówce plażowej.

 

Zawodniczki UKS Krzanowice w turnieju startowały jako Śląsk 3 i w pierwszym meczu pokonały drugą drużynę woj. lubuskiego 2:0 (15,14), pechowo przegrały swój drugi mecz z pierwszą drużyną woj. opolskiego 1:2 (-14,18,-15). Później odnotowały trzy kolejne zwycięstwa z drużynami: Dolnośląskie 4 2:0 (10,9), Dolnośląskie 1 2:1 (17,-14,12), Śląskie 1 2:0 (16,14).

Po tym zwycięstwie dziewczęta awansowały do pierwszej czwórki turnieju. W półfinale po raz drugi trafiły na pierwszą parę z woj. opolskiego i po raz drugi niestety przegrały 1:2 (-14,16,-13). Krzanowickiej parze pozostała zatem walka o trzecie miejsce w turnieju. Niestety i tym razem musiały uznać wyższość przeciwniczek i przegrały z drużyną Śląsk 4 0:2 (-20,-14).

 

Turniej finałowy mistrzostw Polski kadetek w siatkówce plażowej odbędzie się w Toruniu w dniach od 25 do 27 lipca.

 

/kibic/

  

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here