Wakacje z TPD

0

Każdy z uczestników Półkolonii Letniej 2008 w pierwszym dniu wakacji z TPD zdał egzamin ze znajomości skoków, rzutów, kolorów oraz smaków.

Przyjęci w poczet uczestników kolonii organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział miejski w Raciborzu otrzymali stosowne certyfikaty, a w zamian przygotowali logo Półkolonii Letniej 2008.

Pierwszy dzień kolonii minął na zawodach, rozgrywkach i zabawach.
Pierwszą nagrodę zdobył najlepszy w Raciborzu miotacz piłeczką tenisową Marek Szot(zd.1), który potrafi przerzucić piłeczkę przez całą długość boiska do piłki nożnej. Wszyscy finaliści chcieli stanąć do zdjęcia z mistrzem.Piękna wakacyjna pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom. Koloniści przygotowali trasę wycieczki szlakiem raciborskich zabytków i zapoznali się z historią niektórych obiektów. Trasa wiodła od siedziby świetlicy TPD przy ul. Słowackiego przez Park Jordanowski, ulicą Stalmacha do Strzechy i Kapliczki Zgody, przez bulwary nad Odrą, kaplicę zamkową po Rynek (zdj.2).

Kolejny upalny dzień dzieci spędziły nad wodą, korzystając z basenów w Oborze.
W pierwszym tygodniu półkolonii dzieci odwiedziły także kręgielnię. Tu pod opieką instruktora rozegrały turniej drużynowy i indywidualny. (zdj. 3 i 4).W kolejne dni planujemy: wyjście do kina i ponownie na kręgielnię. Zajęcia plastyczne, relaksacyjne, komputerowe oraz gry i zabawy. Piękną pogodę wykorzystamy na wycieczki nad wodę – zapewnia prezes TPD w Raciborzu Krystyna Klimaszewska, a w razie niepogody mamy zarezerwowane baseny kryte w aqua parku.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here