Więcej miejsc w raciborskim żłobku

0

– Możemy się spodziewać dodatkowo 24 miejsc dla maluchów – podaje Elżbieta Gładkowska, kierownik żłobka.

15 lipca zakończy się remont trzeciego oddziału żłobka, tworzonego w miejscu, gdzie do kwietnia była jeszcze biblioteka.  W maju rozpoczęły się tam prace, mające na celu zmianę funkcji pomieszczenia. Z sal bibliotecznych zostały utworzone między innymi bawialnia, sypialnia, łazienka, szatnia.

- reklama -

 

 

Nowy oddział będzie przeznaczony dla dzieci 2-3 letnich. Opiekę znajdzie w nim około 20 maluchów. Jak przyznaje pani kierownik jest to kropla w morzu. – Zainteresowanie żłobkiem jest bardzo duże. Lista oczekujących nie jest mała – 130 nazwisk. Nasz żłobek cieszy się dobrą opinią. Jesteśmy polecani. Chętnie przyjęlibyśmy więcej dzieciaczków, ale nie jest to możliwe. W tej chwili w dwóch oddziałach naszego żłobka dysponujemy 35 miejscami statutowymi, ale wygospodarowaliśmy 40 – tłumaczy Gładkowska.

 

 

Opłata za żłobek jest dwuczłonowa: 120 zł – opłata stała miesięczna, 4,5 zł – stawka żywieniowa dzienna. Łącznie za opiekę nad dzieckiem wraz z wyżywieniem musimy zapłacić około 200 zł miesięcznie. – Ta kwota w porównaniu z tym, co musimy zapłacić opiekunce wynajętej do opieki nad maluchem nie jest wysoka. Wręcz przeciwnie jest bardzo atrakcyjna – przyznaje kierownik żłobka.

 

Prawdopodobnie będzie tworzony również czwarty oddział żłobka w budynku, który do końca lipca zajmuje jeszcze Przychodnia Centrum. – Znajdująca się od lat przychodnia w budynku żłobka złożyła wypowiedzenie umowy najmu lokalu. Myślę, że powstaną tam kolejne miejsca dla maluchów – mówi Elżbieta Gładkowska. 

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here