Wybieramy nazwę dla mostu przy Auchan

0

Stowarzyszenie Mieszkańców Dzielnic "Nad Odrą" ogłosiło konkurs na nazwę dla mostu przy Auchan.
Weź udział w ankiecie – zagłosuj na jedną z trzech nazw.

- reklama -

Stowarzyszenie Mieszkańców Dzielnic "Nad Odrą” pomimo, iż działa od kilku lat, formalnie zostało zarejestrowane w 2007 roku. Koncentruje swoją działalność na 4 dzielnicach: Markowice, Brzezie, Ostróg, Obora. – Pomysł sformalizowania stowarzyszenia pojawił się w roku ubiegłym podczas remontu mostu. Wówczas mieszkańcy dzielnic nad Odrą zmagali się z utrudnieniami związanymi z jego remontem. Stowarzyszenie zostało powołane w celu ochrony mieszkańców, ich praw – mówi jeden z członków stowarzyszenia, Józef Kastelik, jest ono również ciałem doradczym i inicjującym projekty składane później w UM i Starostwie.

 

 

W wyniku ogłoszonego konkursu w maju na nazwę dla mostu pojawiło się wiele propozycji. Organizatorzy spośród nich wybrali trzy: Most Staropolski, Most Husarski, Most Śląski. Ostateczną decyzję postanowili pozostawić głosującym. Wobec tego ogłosili w czerwcu plebiscyt w porozumieniu z Urzędem Miasta i Starostwem Powiatowym.

 

– Do końca lipca można głosować na jedną z trzech nazw. Z wielu propozycji wybraliśmy nazwy najczęściej zgłaszane i niebudzące zastrzeżeń historyków i znawców regionu. Odstąpiliśmy również od powiązania nazwy mostu z nazwami sklepów w centrum handlowym, most jest i będzie, a nazwy sklepów mogą ulec zmianie. Głosy należy wysyłać na adres email [email protected] – mówi Dariusz Wiśniewski, przewodniczący stowarzyszenia.

 

– Chcielibyśmy, aby ogłoszenie nazwy mostu zostało połączone z wprowadzeniem na nim oświetlenia, które nawiązywałoby do oświetlonego obok ronda przy centrum handlowym – mówi Józef Kastelik. Organizacja zwróciła się już w tej sprawie do raciborskiego magistratu. Prezydent Mirosław Lenk zaznaczył, że są pieniądze na ten cel.

 

Stowarzyszenie Mieszkańców Dzielnic "Nad Odrą" prowadzi obecnie również działania mające na celu wybudowanie drugiego mostu nad Odrą, który przejąłby znaczną część ruchu, zwłaszcza tranzytowego.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here