Jest jeden cel – Mistrzostwo Polski w piłce nożnej kobiet.

  0

  Ruszyła "operacja" RTP "Unia" Racibórz Mistrzem Polski w Ekstralidze piłki nożnej kobiet w sezonie 2008/2009.

  - reklama -

  Raciborska drużyna rozpoczęła okres przygotowawczy do drugiego sezonu w Ekstralidze. Przez pierwsze dwa tygodnie dziewczęta będą pracować nad formą sportową w Raciborzu wykorzystując między innymi tereny zielone na "Oborze". Później w sobotę 19 lipca meczem kontrolnym z I ligową drużyną Mitech Żywiec piłkarki "Unii" rozpoczną sportową część zgrupowania w Szymocicach. Mecz odbędzie się na boisku LKS "Buk" Rudy, początek spotkania o godz. 16.00. Zgrupowanie potrwa do soboty 26 lipca i zakończy się meczem kontrolnym z "Golem" Częstochowa, który rozpocznie się o godz. 11.00 na boisku w Rudach. W międzyczasie piłkarki "Unii" rozegrają jeszcze jedno spotkanie. 23 lipca w środę o godz. 17.00 "Unia" podejmować będzie FC Katowice (II liga) oczywiście na boisku LKS "Buk" Rudy.

   

   

  Kolejny okres przygotowań potrwa od 28 lipca do 16 sierpnia na miejscu w Raciborzu. 29 sierpnia we wtorek o godz. 12.00 "Unia" zagra mecz kontrolny z "Medykiem" Konin na stadionie przy ulicy Srebrnej. Później 1 sierpnia w piątek raciborska drużyna gościć będzie Unię Opole. Generalny sprawdzian przed sezonem trenerzy przewidują na sobotę 9 sierpnia, a przeciwnikiem "Unii" będzie drużyna Mistrzyń Polski AZS Wrocław. 

   

   

  Duet trenerski Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński ma do dyspozycji 23 zawodniczki, które będą uczestniczyć w zajęciach w okresie przygotowawczym. Trzy bramkarki: Daria Antończyk, Dorota Wilk i Marlena Janeczek, a także zawodniczki z pola: Kinga Bandych, Kamila Darda, Roksana Dziadek, Daria Kasperska, Paulina Rytwińska, Paulina Kawalec, Hanna Konsek, Katarzyna Krupa, Renata Luberda, Agnieszka Różkowska, Patrycja Rżany, Natalia Surma, Anna Sznyrowska, Patrycja Wiśniewska, Agata Mańczyńska, Agnieszka Karcz, Małgorzata Polnik, Anna Kowal i dodatkowo pozyskane z Gola Częstochowa dwie reprezentantki Polski Agnieszka Winczo (na zdjęciu)  i Marta Stobba, która dołączy do grupy 8 sierpnia.

   

  Jesienią niestety na pewno nie zobaczymy na boisku Izabeli Cicheckiej i Marty Sęgi przechodzących rehabilitację po operacjach kolana.

   

   

  Znamy również terminarz gier w Ekstralidze piłki nożnej kobiet w sezonie 2008/2009
  Pierwszy mecz 16 sierpnia 2008 r. Unia zagra na wyjeździe z KKPK "Medyk" Konin, a później kolejno: 20 sierpnia (środa) UNIA RACIBÓRZ – GOL CZĘSTOCHOWA,
  23/24 sierpnia BIAŁA PODLASKA – UNIA RACIBÓRZ,
  30/31 sierpnia (u siebie) UNIA RACIBÓRZ – AZS WROCŁAW,
  13/14 września PRAGA WARSZAWA – UNIA RACIBÓRZ,
  20 września (u siebie) UNIA RACIBÓRZ – MEDYK KONIN.

   

  Po tym meczu będzie przerwa dla reprezentacji i 27 września mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet POLSKA – ROSJA.

   

  Do ligowych rozgrywek panie wrócą 4/5 października meczem w Częstochowie z "Golem" Częstochowa i później kolejno zagrają: 11/12 października z AZS-em PWSZ BIAŁA PODLASKA, 18/19 października z AZS-em WROCŁAW i 22 października mecz Pucharu Polski.

  25/26 października UNIA RACIBÓRZ – PRAGA WARSZAWA, 29 października kolejna runda Pucharu Polski, 8/9 listopada MEDYK KONIN – UNIA RACIBÓRZ awansem z rundy wiosennej. Podobnie jak 15/16 listopada UNIA RACIBÓRZ – GOL CZĘSTOCHOWA. To będzie ostatni mecz rozgrywek w 2008 r.

   

  /Piela/

   

   

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here