Wyniki matur w Raciborzu z roku na rok lepsze

0

30 czerwca maturzyści w całym kraju poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości. Jak donosi Centralna Komisja Edukacji, w tym roku matury nie zdał prawie co piąty uczeń – 21% maturzystów nie otrzymało świadectwa dojrzałości.

30 czerwca maturzyści w całym kraju poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości. Jak donosi Centralna Komisja Edukacji, w tym roku matury nie zdał prawie co piąty uczeń – 21% maturzystów nie otrzymało świadectwa dojrzałości.

- reklama -

 

W Raciborzu matura najlepiej wypadła w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Do egzaminu w II LO podeszło 208 osób. Zdawalność ustnych egzaminów w II LO wyniosła 100%, natomiast pisemnych – 99,1%. Dyrektor liceum- Leszek Wyrzykowski, podkreśla, że to już kolejny rok, który potwierdza wysoki poziom w jego szkole.- Mamy swoje sposoby, którymi niekoniecznie chcemy się chwalić. Na pewno duże znaczenie ma fakt, że już w drugiej klasie liceum uświadamiamy uczniom powagę i konsekwencje oblania matury. Rozmowy przeprowadzone są we wszystkich klasach, które w następnym roku mają podejść do egzaminu. Dajemy uczniom czas, by w trakcie wakacji mogli się zastanowić poważnie nad swoim wyborem i podjąć właściwe decyzje, bo we wrześniu trzeba już składać deklaracje wstępne.- mówi dyrektor o przepisie na sukces i dodaje – Ważne jest też uczestnictwo w konsultacjach organizowanych przez nauczycieli danego przedmiotu. Jest to okazja do spotkania się z uczniami, którzy są na określonym poziomie, co ułatwia bardziej wydajną pracę. Warunkiem sukcesu jest też podporządkowanie się ucznia systemowi, który obowiązuje w szkole. Jeśli maturzysta poważnie myśli o swojej przyszłości, to doceni zasady ustalone w naszej szkole, dla jego dobra.

 

Roman Dziedzic- dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie podaje, że w powiecie raciborskim do matur przystąpiło 1228 osób, a egzamin zdało 83,47% uczniów. Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na to, że średnia w województwie to 80%,a w kraju- 79%. W liceach do egzaminu podeszły 623 osoby, w liceach profilowanych – 209, w uzupełniających – 14, technikach – 350, technikach uzupełniających- 29 osób. Zdawalność wyniosła kolejno: II Liceum Ogólnokształcące – 99,1%, I Liceum Ogólnokształcące – 93%, Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych – 82%(technikum), 69%(liceum profilowane), Zespół Szkół Mechanicznych – 90%(technikum), 85%(liceum profilowane), Zespół Szkół Zawodowych – 85,5%(technikum), 71,8%(liceum profilowane), Zespół Szkół Ekonomicznych – 93,5%(technikum), 77%(liceum profilowane), Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego – 80% w technikum i liceum profilowanym.

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here