Międzynarodowe Igrzyska Młodzieżowe i Dni Rendsburga

0

28 lipca rozpoczną się VII Międzynarodowe Igrzyska Młodzieżowe i Dni Rendsburga 2008, w których weźmie udział 65-osobowa prezentacja z powiatu raciborskiego.

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

- reklama -

 

Impreza potrwa do 1 sierpnia br. W spotkaniu po raz drugi udział weźmie młodzież z terenu powiatu raciborskiego. 65-osobowa reprezentacja ziemi raciborskiej składa się z młodych artystów i sportowców. Niemieckie miasto Rendsburg to partner zagraniczny Powiatu Raciborskiego.

 

Międzynarodowe Igrzyska Młodzieżowe i Dni Rendsburga to cykliczna impreza, organizowana co cztery lata. W wydarzeniu uczestniczy głównie młodzież z miejscowośc/i/regionów będących partnerami zagranicznymi Rendsburga. Do miasta przybędą przedstawiciele Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Estonii, Holandii, Szwecji, Niemiec oraz Polski.

 

W tym roku podczas VII Międzynarodowych Igrzysk Młodzieżowych i Dni Rendsburga spotka się ponad 800 młodych Europejczyków. Impreza zainaugurowana zostanie oficjalnie 28 lipca br. Uroczystość otwarcia Igrzysk rozpocznie się o godz. 18.00 na Schiffbrűckenplatz. Przez blisko tydzień, każdego dnia od rana aż do wieczora, w Rendsburgu odbywać się będą liczne imprezy sportowe i kulturalne. Wśród imprez sportowych m.in. turnieje piłki nożnej, turnieje tenisa stołowego, piłki ręcznej, zawody pływackie, golf, koszykówka, wioślarstwo, piłka ręczna, karate czy judo. W programie imprez kulturalnych na różnych scenach zlokalizowanych na terenie całego miasta zaplanowano liczne występy zespołów muzycznych, tanecznych oraz teatralnych. Ponadto młodzież będzie uczestniczyć m.in. w warsztatach muzycznych, teatralnych czy pantomimicznych.

 

W tegorocznych Igrzyskach Powiat Raciborski reprezentują: w dziedzinie sportu – lekkoatleci, pływacy i piłkarze, w dziedzinie muzyki – młodzież działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu oraz Gminnym Zespole Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie (gmina Krzyżanowice).

 

Do Rendsburga wybiera się również oficjalna delegacja Powiatu Raciborskiego na czele ze Starostą Raciborskim Adamem Hajdukiem.

 

Głównym celem Międzynarodowych Igrzysk Młodzieżowych jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego i sportowego partnerów. Przez cały tydzień trwania imprezy kultura i sport są w centrum zainteresowania wszystkich. Młodzi ludzie uczestniczą w różnego rodzaju konkurencjach sportowych oraz wymieniają się swoimi doświadczeniami prezentując swój dorobek w dziedzinie muzyki i tańca. Na uwagę zasługuje także bardzo duże zaangażowanie społeczności lokalnej w przedsięwzięcie; znaczna część przybyłych do Rendsburga gości będzie przebywać właśnie u niemieckich rodzin.

 

Przypomnijmy. Rendsburg był pierwszą jednostką administracyjną, z którą Powiat Raciborski nawiązał nieoficjalną współpracę. Teraz niemieckie miasto położone w Szlezwiku-Holsztynie jest jednym z oficjalnych partnerów zagranicznych Powiatu Raciborskiego, obok Powiatu Märkischer i Hrabstwa Wrexham.

 

/Starostwo Powiatowe/

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here