Wygrany pierwszy mecz kontrolny kobiet

  0

  Przygotowująca się do drugiego sezonu w Ekstralidze piłki nożnej kobiet RTP "Unia" Racibórz pokonała Mitech Żywiec 1:0.

  - reklama -

  Zwycięskiego gola zdobyła w 27 minucie spotkania Anna Sznyrowska dobijając piłkę odbitą od poprzeczki po silnym strzale Kamili Dardy. Mecz odbył się w sobotę 19 lipca na boisku LKS "Buk" w Rudach.

   

   

  Trenerzy Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński sprawdzili dyspozycję 17 zawodniczek. Całe spotkanie w bramce "Unii" rozegrała Daria Antończyk, a w polu przez 90 minut występowały: Agnieszka Karcz, Katarzyna Krupa, Daria Kasperska i Marta Stobba. W pierwszej połowie skład uzupełniały: Kamila Darda, Paulina Kawalec, Hanna Konsek, Agnieszka Winczo i "firmowa" dwójka napastniczek Anna Sznyrowska i Patrycja Wiśniewska.
  Natomiast w drugiej połowie na boisku pojawiły się jeszcze: Renata Luberda, Agata Mańczyńska, Kinga Bandych, Agnieszka Różkowska, Natalia Surma i Patrycja Rżany.

   

  Z relacji trenera "Unii" wynika, że … pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszej drużyny, dziewczęta miały przewagę w środku pola i stworzyły wiele sytuacji bramkowych. Niestety na razie zabrakło właściwej skuteczności…
  Warto zwrócić uwagę na fakt, iż drużyna "Mitechu" zrobiła dobre wrażenie na Remigiuszu Trawińskim, który w następujący sposób scharakteryzował sobotniego przeciwnika …drużyna z Żywca pozytywnie mnie zaskoczyła, nie ograniczała sie tylko do obrony własnej bramki, ale próbowała również grać do przodu. Zresztą teraz "Mitech" ma ciekawą kadrę wzmocnioną ostatnio zawodniczkami Gola Częstochowa…

   

   

  Po zmianach przeprowadzonych w przerwie i roszadach w ustawieniu na boisku gra "Unii" nie wyglądała już tak dobrze. Przede wszystkim raził brak lidera środka pola, który we właściwy sposób potrafiłby poprowadzić grę skrzydłami. Trenerzy raciborskiej drużyny są dobrej myśli ponieważ do pierwszego meczu pozostało jeszcze sporo czasu, a już w niezłej dyspozycji są: Daria Kasperska, Paulina Kawalec, Anna Sznyrowska i Patrycja Wiśniewska, ponadto bardzo korzystnie zaprezentowały się pozyskane w czasie wakacyjnej przerwy Agnieszka Winczo i Marta Stobba.

   

  Kolejny mecz kontrolny drużyna RTP "Unia" Racibórz rozegra w najbliższą środę o godz. 17.00 również na boisku w Rudach, a przeciwnikiem "Unii" będzie ekipa FC Katowice.

   

  /Piela/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here