Drużyna Młodej Ekstraklasy „Odry” Wodzisław wygrała 3:0 z KP „Unia” Racibórz

0

W sparingu rozegranym na stadionie OSiR przy ulicy Zamkowej w środę 23 lipca "Unia" uległa  "Odrze" Wodzisław ME 0:3, przegrywając do przerwy 0:1.

- reklama -

Bramki dla gości zdobyli w 27' Biskup, w 47' Sobik i w 60' Sikorski. Trener "Unii" Dariusz Widawski wystawił do gry następujących zawodników: w bramce Szymon Kubów (od 46' Michał Bedryj) i w polu Łukasz Pytlik (od 41' Łukasz Behrendt), Piotr Sławik, Edward Kowalczyk, Artur Potaczek, Tomasz Wardęga, Grzegorz Gawron, Dawid Fryt (od 78' Adam Mużelak), Artur Janeta (od 57' Wojciech Podolak), Mirosław Pniewski (od 57' Adam Kiełtyka), Sebastian Kapinos (od 78' Stefan Posacki).

Odra Wodzisław ME: Łobaczewski, Hudek, Jakosz, Tanżyna, Pesta, Sobik, Moczała, Błażejewski, Biskup, Wójt, Nikiel. W II połowie grali równiez: Młynek, Cichy, Woźnica, Kotkowski, Polak, Sikorski.

 

 

Prezes Andrzej Starzyński skomentował mecz w następujący sposób …obie drużyny rozegrały słaby mecz, jednak piłkarze z Wodzisławia wykorzystali trzy sytuacje i to drużyna "Unii" zeszła z boiska pokonana… W drużynie gości wystąpiło trzech piłkarzy z I ligową przeszłością (Jakosz, Biskup i Błażejewski). Warto wspomnieć, że Grzegorz Jakosz jest wychowankiem raciborskiej "Unii".

 

Jak powiedział Prezes …w początkowej fazie spotkania było one wyrównane choć groźniejsze były ataki wodzisławian i to oni częściej byli w posiadaniu piłki. W 27 minucie po błędzie raciborskiej obrony sytuację "sam na sam" z bramkarzem wykorzystał Biskup. Potem w dogodnej sytuacji był Wójt, lecz jego próba "przelobowania" bramkarza "Unii"skończyła się niepowodzeniem…

…po zmianie stron zaczął intesywnie padać deszcz, a przewaga "Odry" jeszcze bardziej wzrosła. Po udanej akcji prawą stroną i dośrodkowaniu skuteczną główką popisał się Sobik. Chwilę później sytuacji "sam na sam" z Michałem Bedryjem nie wykorzystał Nikiel. Niestety po kolejnym błędzie obrony raciborskiej drużyny akcję "Odry" skutecznie wykończył rezerwowy Sikorski…

 

Prowadząc 3:0 "Odra" oddała inicjatywę gospodarzom, ale mimo częstszego posiadania piłki raciborscy piłkarze nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce przeciwnika.

 

…po takim meczu trudno o optymizm tym bardziej, że z różnych przyczyn kadra zespołu poważnie sie skurczyła, a start rozgrywek ligowych coraz bliżej… kończy swą wypowiedź Andrzej Starzyński. Kolejny sprawdzian czeka piłkarzy "Unii" Racinbórz w sobotę 26 lipca. W Raciborzu tradycyjnie już "na Zamkowej" o 11.00 zmierzą się z drużyną "Krupiński Suszec…

 

/kibic/ 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here