Warsztaty gitarowe w RCK

0

12 i 13 sierpnia w RCK odbędą się warsztaty gitarowe, które będzie prowadził Przemek Strączek.

Poprowadzi je gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog – Przemysław Strączek – absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie (otrzymał tytuł najbardziej indywidualnego gitarzysty) oraz Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach w 2005 roku, założyciel grupy Tres Jazz oraz Przemek Strączek Trio. Autor podręcznika dla gitarzystów jazzowych pt. „Elementarne Zasady Improwizacji jazzowej na gitarze”.

- reklama -

 

Warsztaty są połączone z promocją podręcznika „Elementarne zasady improwizacji jazzowej na gitarze cz .1 i cz .2”,. który jest przeznaczony dla gitarzystów i innych instrumentalistów interesujących się sztuką improwizacji zarówno w jazzie, blues’ie czy rock’u. Koncepcja metodyczna przedstawiona w/w podręczniku jest pomysłem autorskim i nawiązuje do bardzo mocno rozwiniętej w tym zakresie szkoły amerykańskiej i europejskiej. Dodatkowo została wysoko oceniona przez grono profesorów Instytutu Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

Warsztaty nie mają ograniczenia wiekowego. Istotne jest posiadanie własnego instrumentu (może to być zarówno gitara elektryczna jak i akustyczna). Koszt udziału – 60 zł. Zapisy pod numerem telefonu 0 32 415 31 72 tylko do 8 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here