27 lipca na raciborskim rynku zagrał zespół Love Story

0

Grupa zagrała w ramach cyklu Letnich Koncertów organizowanych przez Raciborskie Centrum Kultury.

W skład zespołu wchodzą same dziewczęta: Ania Radecka, Ania Humeniuk, Gosia Wojtek, Dorota Chajdasz, Magda Frączek, Asia Frączek i Marysia Teper. Zespół powstał 15 lipca 2006 roku, na Rekolekcjach dla Muzyków – Chrześcijan Strefa Chwały. Jak mówi Ania Radecka – tam dostaliśmy pierwszy znak, żeby grać. Na poczatku graliśmy w grupie z chłopakami, ale jakoś tak wyszło, że zostały same dziewczyny. Bierzemy udział w festiwalach, a poza tym pełnimy codzienną posługę – ewangelizację na różnych koncertach poza Raciborzem. W roku 2007 zagraliśmy na Festiwalu Muzyki Chrześcijan w Trójmieście, gdzie zajęliśmy drugie miejsce.

- reklama -

 

Dziewczyny tworzące zespół

 

Zespół określa typ muzyki, którą grają, jako rock irlandzki, ale jak same dziewczyny przyznają, na codzień wychodzą z tego różne inne wariacje. Widownia zgromadzona na rynku, była zaskoczona tekstami, które pojawiły się w piosenkach, bo zespół rzeczywiście śpiewa o sprawach dość nowatorskich jak na młodzieżową grupę. – Spotykamy się z różnymi opiniami na temat tego, co tworzymy. Jest nam ciężko zaistnieć, bo mamy nietypowe przesłanie. Mówimy o rzeczach niepopularnych w dzisiejszych czasach. Próbujemy śpiewać o czystej miłości. To założenie było z nami od początku. Na rekolekcjach, Magda Frączek dostała jasny znak w postaci słowa z Pisma Świętego, miała całą wizję naszego pierwszego koncertu i właśnie Magda pisze teksty do naszych piosenek – tłumaczy Ania Radecka.

 

Love Story ma w planach dalsze koncertowanie: w Opolu i we Wrocławiu. Zespół ma już na swoim koncie płytę, która ukazała się w kwietniu 2007 roku. Jak tłumaczą dziewczyny z Love Story – głównym naszym celem nie jest gromadzenie jak największej liczby osób na koncertach. Chcemy po prostu wzbudzić u ludzi zachętę do tego, by czysto żyć.

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here