Niedziela – ciąg dalszy imprez memoriałowych

0

Niedziela (24 sierpnia) upłynie raciborzanom pod znakiem muzycznych niespodzianek zaplanowanych na Placu Długosza, w ramach Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego.

24 sierpnia godzina 17:15
Kapela Pieczarków istnieje od 2000 roku. Liderami i założycielami grupy są bracia Paweł i Rafał Pieczarka. Już w roku 1992 wydali pierwszą kasetę, a w roku 1995 przygotowali materiał na debiutancką płytę. Dzięki takim przebojom jak " Bo jo Cie kochom ", zdobyli serca publiczności i zysakali popularność w całej Polsce. W 1999 roku wydali kolejną płytę – "Wina Nałej", która uzyskała status złotej płyty a patronat nad nią objęło radio RMF FM. W tym samym roku grupa wystąpiła w Opolu podczas Festiwalu Polskiej Piosenki – Debiuty. "Kapela Pieczarków" ma za sobą koncert na Festiwalu Woodstock oraz występy z takimi formacjami jak Bonney M. czy Smokie. Następna płyta – "Moja Miła", pojawiła się w 2000 roku i konsekwencją jej wydania były propozycje zagrania na wielu festiwalach m.in. Opole 2000 – Dzień Folkowy, Sopot 2000 – Muzyka Świata, Inwazja Mocy RMF FM z Joe Cocker'em. Płyta "Moja Miła" otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii "Album Roku". Obecnie zespół zmienił wizerunek artystyczny poprzez dodanie heligonki i stosowanie raperskiego scrach'u w muzyce folkowej.

- reklama -

 

24 sierpnia godzina 18:30
Sumptuastic to 7-osobowa grupa pochodzaca z Bolesławca. W jej skład wchodzą: Andrzej Janusz (leader, kompozytor, autor tekstów i wokalista), Joanna Iwanowska (wokalistka), Izabela Tarka (wokalistka), Marek Zając (instrumenty klawiszowe), Robert Opała (gitara basowa), Wojciech Szajwaj (gitara solowa), Tomasz Bubieńczyk (perkusja). Zadebiutowała w 2001 roku płytą "…bo to wszystko jest dla Ciebie", która sprzedała się w nakładzie ponad 80 tys. egzemplarzy. Ich druga płyta "Cisza" ukazała się w 2005 roku. Jej sprzedaż była o połowę mniejsza od wcześniejszej. Z tych albumów pochodzi największy przebój zespołu "Kołysanka", który pozwolił zaistnieć zespołowi wśród odbiorców i zgromadzić ogromną rzeszę fanów. Rok później pojawił się kolejny krążek "Bez ciemności nie ma słów", który od dnia premiery przez pierwsze tygodnie był jednym z najchetniej kupowanych polskich albumów. To właśnie na nim znajdują się takie przeboje jak "Za jeden uśmiech Twój", "Bez ciemności nie ma słów". Zespół od trzech lat cieszy się dużym zaintersowaniem. Występuje na festiwalach telewizyjnych, koncertuje w kraju i za granicą.

 

24 sierpnia godzina 20:30
Zespół Lady Pank jest jedną z najpopularniejszych grup polskiego rocka. Ma na swoim koncie ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. "Tańcz głupia, tańcz", "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Zamki na piasku", "Vademecum skauta", "Tacy sami", "Zostawcie Titanica", "Mała wojna", "Zawsze tam gdzie ty", "Na co komu dziś", "Znowu pada deszcz", "Na granicy", "Stacja Warszawa", "Strach się bać", "Dobra konstelacja".  Powstał w 1982 roku. Został założony przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Nazwa zespołu Lady Pank to spolszczona nazwa pierwszego nagrania grupy "Mała Lady Punk". Tak zwany złoty skład Lady Pank stanowili Jan Borysewicz – gitara solowa, śpiew, Janusz Panasewicz – śpiew, Paweł Mścisławski – gitara basowa, Edmund Stasiak – gitara rytmiczna, Jarosław Szlagowski – perkusja. Obecnie do grupy należą Jan Borysewicz – gitara solowa, śpiew, Janusz Panasewicz – śpiew, Kuba Jabłoński – perkusja,Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa. Gościnnie z zespołem występują również Michał Sitarski – gitara, sideman, Mariusz "Georgia" Pieczara – śpiew. Debiutancką płytę "Lady Pank" zespół wydał w 1983 roku. Wówczas grupa zagrała w ciągu roku 360 koncertów.

 

/ab/

 

Zobacz stronę http://www.memorial.com.pl/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here