Nielegalnie przebywali za granicą

0

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zatrzymali 4 obywateli Ukrainy (3 kobiety i mężczyznę), którzy naruszyli obowiązujące przepisy.

W minioną sobotę, podczas realizacji przez mobilny patrol Straży Granicznej zadań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na międzynarodowych szlakach komunikacyjnych i przeciwdziałania nielegalnej migracji zatrzymano dwoje obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę państwową nielegalnie. Do zdarzenia doszło w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej rutynowych działań kontrolnych na trasie DK 1 w rejonie Cieszyna. Gdy funkcjonariusze przystąpili do legitymowania pasażerów czeskiego autobusu rejsowego relacji Praga – Iwano-Frankowsk, okazało się, że jadący z Czech obywatele Ukrainy: 36-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna, legitymują się paszportami z polskimi wizami, które nie uprawniają do pobytu na terytorium Czech. Funkcjonariusze powzięli więc podejrzenia, że osoby te nielegalnie wyjechały z Polski do Czech, a teraz wracają. Przeprowadzone czynności wyjaśniające potwierdziły, że w trakcie legalnego pobytu na terytorium Polski cudzoziemcy ci wyjechali nielegalnie z Polski do Czech, przekraczając polsko-czeską granicę i przebywając na terenie Czech z naruszeniem obowiązujących przepisów. Wracając z Czech przez Polskę do Ukrainy, ponownie przekroczyli polsko-czeską granicę wbrew przepisom.

- reklama -

 

Do zatrzymania przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pozostałych 2 cudzoziemek doszło dzień wcześniej, w trakcie prowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Bielska Białej i Izby Celnej z Katowic, czynności kontrolnych w dwóch agencjach towarzyskich na terenie Bielska-Białej. Podczas legitymowania przebywających tam dwóch obywatelek Ukrainy (30 i 35-letniej) okazało się, że przebywają one na terytorium Polski nielegalnie, gdyż przeterminowały dozwolony czas pobytu w naszym kraju. Jedna z kobiet przebywała w Polsce nielegalnie od 2003, druga od 2007 roku.

 

W związku z popełnionymi czynami i naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach, w stosunku do wszystkich zatrzymanych obywateli Ukrainy, została wszczęta procedura wydalenia ich z terytorium Polski. 

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here