Jerzy Augustyniak przyjechał i pochwalił – kończą się przygotowania do Pucharu Europy w Triathlonie

0

Kędzierzyn-Koźle odwiedził Jerzy Augustyniak – sędzia główny Pucharu Europy w Triathlonie, który zaplanowano w Kędzierzynie na 7 września.

Sędzia spotkał się w kędzierzyńsko-kozielskim magistracie z organizatorami imprezy w celu omówienia ostatniego etapu przygotowań do zawodów. Najważniejsze kwestie organizacyjne i techniczne są już dograne, a przygotowania do Pucharu Europy w Triatlonie powoli dobiegają końca. Istotne w tym przypadku są doświadczenia nabyte przez organizatorów podczas poprzednich imprez. Jerzy Augustyniak przyznaje, że organizacja imprezy w Kędzierzynie-Koźlu jest wysoko oceniana przez działaczy międzynarodowych federacji triatlonu i wypada bardzo dobrze na tle innych tego typu zawodów: – Mogę śmiało powiedzieć, że Kędzierzyn-Koźle to obecnie najlepsze miejsce w Polsce do organizacji Pucharu Europy w Triathlonie – dodaje na koniec.

- reklama -

 

W tegorocznym PE udział weźmie około 80 zawodniczek oraz od 80 do 100 zawodników z 30 krajów Europy i świata. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie 14 sędziów.

 

Przypomnijmy: triathlon ( gr. trójbój ) to dyscyplina sportowa obejmująca pływanie, kolarstwo i bieg. Pierwszy trathlon zorganizowano 25 września 1974 roku w San Diego w Kalifornii. W Polsce natomiast, po raz pierwszy odbył się w Kiekrzu koło Poznania, 14 lipca 1984 roku.

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here