Juniorki połączonych „Unii” towarzysko pograły w Niemczech

  0

  W turnieju dziewczęcej piłki nożnej drużyn do lat 17 rozegranym w niemieckim Schwerte, drużyna RTP "Unii" Racibórz wzmocniona zawodniczkami "Unii" Opole, zajęła ostatecznie drugie miejsce ustępując tylko drużynie Borusii Dortmund.

  - reklama -

  W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Grano systemem "każdy z każdym", mecz trwał 2 x 15 minut na pełnowymiarowym boisku piłkarskim w jedenastoosobowych składach. Jedynym przywilejem turniejowym była możliwość wykonywania zmian "hokejowych". Wyniki raciborskiej drużyny: Borusia Dortmund – RTP "Unia" Racibórz 2:0, FC Koeln – RTP "Unia" Racibórz 0:1, RTP "Unia" Racibórz – Rot-Weiss Essen 3:0.

  Po turnieju miejscowa drużyna dziewcząt VFL Schwerte poprosiła jeszcze o rozegranie meczu towarzyskiego. Polki były wyraźnie lepsze i w ciągu trzydziestu minut gry zdołały zdobyć cztery gole nie tracąc żadnego.

   

  Na zdjęciu prezentujemy zespół prowadzony przez Darię Kasperską, Darię Antończyk i Andrzeja Mazurka.

   

   

  W górnym rzędzie od lewej: Justyna Mientus, Małgorzata Polnik, Delfina Madej, Magdalena Skaba, Elżbieta Zygla, Katarzyna Hauk, w środkowym rzędzie od lewej: Julia Klinik, Andżelika Tlałka, Roksana Dziadek, Małgorzata Piechota, Dżesika Janik, Sandra Szkurłat, Jagoda Żurawska i w dolnym rzędzie od lewej: Greta Wilczek, Joanna Fleger, Ewa Szywalska, Daria Materzok, Paulina Gaj.

   

  Z relacji wiceprezesa RTP "Unia" Racibórz Norberta Miki wynika, że …dziewczyny tworzyły bardzo zgraną ekipę, niestety nie obyło się bez kontuzji. Małgorzata Polnik ma wybity bark co wyklucza ją na jakiś czas z treningów i gry, Ewa Szywalska ma stłuczone żebra, a Małgorzata Piechota problemy z kostką i stopą…
  …generalnie jednak wyjazd do Dortmundu można uznać za udany ponieważ oprócz udziału w turnieju dziewczęta rozegrały jeszcze trzy dobre mecze towarzyskie, a także miały możliwość spotkania się z wielokrotnym reprezentantem Polski, przez wiele sezonów czołowym zawodnikiem FC Schalke 04 Tomaszem Wałdochem, który obecnie jest trenerem młodzieży w klubie z Gelsenkirchen…

   

   

  /kibic/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here