Radio Mittendrin częścią europejskiego projektu Wędrowne Radio

0

Projekt Wędrowne Radio rozpoczął się 14 sierpnia w Wiedniu, a zakończy się 26 sierpnia w Lipsku. Akcja finansowana jest przez europejski program Aktywna Młodzież oraz Instytut Stosunków Zagranicznych IFA.

Obok Raciborza udział w projekcie biorą młodzieżowe redakcje z Luksemburgu (Graffiti asbl), Wiednia (Radio Orange) oraz Lipska (Radio Verein Leipzig). Po sześciu uczestników z każdego miasta będzie odwiedzać po kolei wyżej wymienione miejscowości. Celem projektu jest poznanie tych miast, młodzieży ich zamieszkującej, kultury oraz oczywiście owych redakcji i ich różne sposoby pracy. Na dłuższą metę planowane jest zawiązanie współpracy między młodzieżowymi redakcjami radiowymi całej Europy. Przeżycia i doświadczenia młodych dziennikarzy zostaną złapane na taśmę przez nich samych, a następnie powstanie z nich osobna audycja radiowa. W każdym miejscu młodzież stworzy  program radiowy i spotka się z miejscowymi mniejszościami narodowymi.

- reklama -

 

W dniach 19-21 sierpnia br. Wędrowne Radio będzie gościło w Raciborzu.

 

Jak w każdej z miejscowości i tutaj odbędzie się spacer po mieście. Poza tym goście poznają śląską kuchnię oraz ludowe tańce. Ostatniego dnia uczestnicy projektu odwiedzą Wrocław a później udadzą sie do Lipska – kolejnego przystanku Wędrownego Radia.

 

/ab/ 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here