X Rodzinny Rajd Rowerowo-Rekreacyjny

0

W tegorocznym rajdzie towarzyszącym XVI Memoriałowi wzięło udział ponad 40 załóg.

W niedzielę, 24 sierpnia, jedną z atrakcji XVI Memoriału im. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego był dziesiąty już Rodzinny Rajd Rowerowy.

- reklama -

 

Ludmiła Nowacka, wiceprezydent Raciborza otwiera X Rajd Rowerowo-Rekreacyjny

 

Celem rajdu było przypomnienie tragicznego w skutkach pożaru w 1992 r w okolicach Kuźni Raciborskiej, rozpowszechnianie idei trzeźwości poprzez konkursy na trasie oraz zachęcanie do uprawiania czynnego sportu.

 

Uczestnicy na starcie

 

Swój start rozpoczęli uczestnicy w samo południe na ulicy Nowej. Finisz znajdował sie na OSiR – ze. Organizatorami rajdu byli Miasto Racibórz, OSiR, NSZZ ,,Solidarność" przy Komendzie Głównej Straży Pożarnej, Uczniowski Klub Sportowy ,,Siódemka, Polski Związek Wędkarski Koło Racibórz – Miasto.

 

Uczestnicy na starcie

 

Trasa prowadziła ulicami Nowa, Wileńska, Ocice, Londzina, Akweny, Ostróg, OSiR (Zamkowa). W trakcie pokonywania trasy uczestnicy brali udział w licznych konkurencjach i konkursach oraz testach sprawnościowych. Po dotarciu do mety wszyscy otrzymali posiłek ufundowany przez organizatorów.

 

Mapa trasy

 

Główną nagrodę ufundował Prezydent RP Lech Kaczyński – rower KDM wart niebagatelną kwotę 3 tys. zł. Oprócz tego w puli nagród znalazło się wiele innych upominków.

 

– Do momentu rozpoczęcia rajdu nie można określić dokładnie liczby uczestników. Z pewnościa będzie ich w tym roku sporo. Są już stali "bywalcy", którzy przyjeżdżają nie tylko z województwa śląskiego, ale i z innych regionów Polski – mówi Stanisław Borowik, dyrektor Memoriału.

 

W tym roku wystartowało ponad 40 załóg. Rajd oficjalnie otwarła wiceprezydent Raciborza Ludmiła Nowacka wraz z posłem Henrykiem Siedlaczkiem oraz Stanisławem Borowikiem i Wojciechem Nazarko.

 

Uczestnicy rajdu  na mecie

 

/Barbara Krzykała/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here