Zespół TRES rozgrzał Racibórz w trakcie Memoriału

0

– W Raciborzu gra się dobrze, są to bliskie nam okolice. Miłe były reakcje fanów, a raczej fanek, które rzucały na scenę maskotki i śpiewały razem z nami – mówiła wokalistka zespołu.

Grupa Tres powstała jesienią 1999 roku w Dziergowicach. Po wielu zmianach personalnych zespół występuje w pięcioosobowym składzie. Obecny skład zespołu to: Magdalena Kaszta – wokal, Arkadiusz Żórawowicz – gitara, Tomasz Podolec – klawisze, Aleksander Zagdański – gitara basowa i Maciej Kwiatkowski – perkusja.

- reklama -

 

Zespół koncertował i tworzył nowe utwory, jednakże w 2005 roku pojawił się problem, gdyż z grupy odszedł jeden z jego członków grający na perkusji, a zespół zawiesił działalność. Wiosną 2007 roku powiało optymizmem, kiedy grupa postanowiła się reaktywować. Kiedy jesienią 2007 roku z zespołu odszedł kolejny członek, reszta zdecydowała się na kontynuację twórczości w pięcioosobowym składzie. Grupa od początku tworzy i gra własną muzykę w Domu Kultury w Dziergowicach. Ich osiągnięcia to m.in. 2 miejsce na Meetingu Rockowym w Ozimku (2000), 1 miejsce na Meetingu Rockowym w Ozimku (2001), koncerty przed znanymi gwiazdami polskiej sceny rockowej oraz X finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie na głównej imprezie pod Pałacem Kultury gdzie występ oglądało ponad 25 tys. ludzi. 11 marca 2002 r. zespół TRES wydał swój pierwszy album zatytułowany „Drugie Ja”, a dwa miesiące później wziął udział w nagraniu projektu dla polskich sportowców, który zatytułowany był roboczo „Biało-czerwoni” lub „W jedności razem”. W chwili obecnej grupa dopracowuje materiał na kolejny album, i planuje zagrać jak najwięcej koncertów. Jednym z nich był koncert 23 sierpnia na Memoriale.

 

Posłuchaj krótkiego wywiadu z grupą TRES:

Magdalena Kaszta – jak sama o sobie mówi – głos zespołu TRES

 

 

– W Raciborzu gra się dobrze, są to bliskie nam okolice. Miłe były reakcje fanów, a raczej fanek, które rzucały na scenę maskotki i śpiewały razem z nami. Przyznaję, że rozpoczynanie imprezy, bo graliśmy jako pierwszy zespół, jest trudnym zadaniem, bo trzeba rozgrzać widownię i godziny popołudniowe nie są najlepsze jeśli chodzi o frekwencję – mówi zgodnie zespół TRES.

 

Widownia rzeczywiście nie była zbyt liczna. O godzinie 16:15, kiedy TRES zaczął swój koncert, na Palcu Długosza było niewiele osób, jednak te, które się pojawiły, żywiołowo i gorąco reagowały na kolejne kawałki grupy. Publiczność na tyle dobrze się bawiła, że nie odbyło się bez bisów.

 

– Cieszy, kiedy widzę, że ludzie dobrze się bawią i że przychodzą na nasze koncerty. Jest parę takich dziewczyn, które są na prawie każdym naszym koncercie i dziś też były. Są jakby częścią grupy już i znają teksty tak dobrze, jak ja – śmieje się wokalistka, Magda. – Teksty są mojego autorstwa. Piszę je sama, a jeśli chodzi o muzykę to odbywa się to tak, że zawsze ktoś przynosi do mojego tekstu jakiś ciekawy pomysł, potem chłopaki z zespołu ten pomysł na próbach aranżują.

 

Grupa w najbliższym czasie ma zamiar dokończyć singiel, który jest w trakcie nagrywania. Poza tym, jak mówi Magda Kaszta – promocja, promocja i koncerty, koncerty. Oprócz tego we wrześniu pojawi się teledysk do jednego z nowych utworów TRES-u. Będzie on dostępny na profilu grupy na MySpace oraz jak obiecuje zespół, w regionalnych mediach.

 

Zobacz fotogalerię z memoriałowego koncertu zespołu TRES

 

/ab/

 

Zobacz stronę http://www.memorial.com.pl/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here