Trzydwa%UHT zagra dwukrotnie na antenie radiowej Trójki

0

Zespół został wyróżniony przez Piotra Bukartyka, prowadzącego audycję "Ładne Kwiatki" w Trójce. Od kwietnia piosenki zespołu goszczą na antenie Trójki w ramach tejże audycji. Spośród kilkudziesięciu zespołów dopuszczonych do emisji, trzydwa%UHT znalazło się w finałowej Trójce.

Już 29 sierpnia (piątek), godz. 12:00 (w południe), tuż po serwisie informacyjnym na antenie Polskiego Radia Programu Trzeciego, w Warszawie, ze sceny w Radiowym Ogródku, zagra dla całej Polski raciborski zespół "trzydwa%UHT". Grupa trzydwa%UHT została wyróżniona przez Piotra Bukartyka, prowadzącego audycję "Ładne Kwiatki" w Trójce. Od kwietnia piosenki zespołu goszczą na antenie Trójki w ramach tejże audycji. Spośród kilkudziesięciu zespołów dopuszczonych do emisji, trzydwa%UHT znalazło się w finałowej trójce zespołów, które 29 sierpnia zagrają kilkunastominutowy koncert. Oprócz trzydwa%UHT zaprezentują się również zespoły Perpetum Homo (Małopolska) oraz MuHy (Wrocław). Warto dodać, że wokalista zespołu Perpetum Homo – Michał Ziółkowski, pochodzi z Raciborza. Zespoły wystąpią w kolejności: MuHy, Perpetum Homo, trzydwa%UHT, a w finale koncert gwiazdy – "Czesław Śpiewa". Całość transmitowana będzie na żywo. Koncertów można będzie słuchać również w internecie, na stronie: http://polskieradio.pl/trojka

- reklama -

 

Aby zdobyć wejściówki na koncert, wystarczy wysłać SMS o treści Czeslaw + swoje nazwisko i imię (bez polskiej czcionki), na numer 71123 (koszt wysłania jednego SMSa wynosi 1,22 PLN brutto). Po wysłaniu SMSa otrzymają Państwo potwierdzenie obecności na liście gości. Zaproszenia rozdawane są także na antenie ( tel. 22 333 33 33 ), po zapowiedzi prowadzącego. Uwaga! Lista gości jest ograniczona.

 

Drugi z planowanych koncertów odbędzie się 13 września, o godz. 22:00, tuż po serwisie informacyjnym także na antenie Trójki. Transmisja będzie miała miejsce prawdopodobnie z miejscowości Chojna (niedaleko Szczecina), w ramach imprez plenerowych organizowanych przez Polskie Radio. Wrześniowy koncert  będzie dłuższy, bo ok. 45-minutowy. Podobne koncerty zagrają również Perpetum Homo (6 września, prawdopodobnie z Kielc) oraz MuHy (20 września, prawdopodobnie z Radomia).

 

 

Zespół "trzydwa%UHT" 

 

 

 

Zespół trzydwa%UHT tworzą:
Katarzyna Gierszewska – vocal, teksty, melodie
Adam "Szpilus" Szramowski – gitary, muzyka
Marcin "Edi" Michalewski – bas
Krzysztof Paskuda – gitara
Bartłomiej "Miele" Mielnik – perkusja
Krzysztof Stanek – instrumenty klawiszowe

 

Jak mówią artyści: – Co może powstać, kiedy swoje siły połączą muzycy bardzo rockowych zespołów? Liryka!
Tak narodził się zespół trzydwa%UHT – muzycznie niczym nie zmącona esencja. Radość wyłuskiwania tych odpowiednich dźwięków i wysupływania tych najodpowiedniejszych słów. Dialog między kobiecym głosem a gitarą, w otoczeniu odpowiadająco-dopowiadających dźwięków. Muzyce trzydwa%UHT początek i koniec dają emocje. Trudno sprecyzować styl. Liryczna alternatywa z domieszką jazzu, szczyptą rocka i nieodzownym, niebanalnym tekstem. To jeden z wariantów.

 

Do największych sukcesów zespołu "trzydwa%UHT" należy zaliczyć udział w finale międzynarodowego konkursu na najlepszą piosenkę "Vena Music Festival 2007". Spośród 700 nadesłanych utworów, ocenianych przez ponad 100-osobowe jury oraz publiczność, piosenka zespołu "trzydwa%UHT" pt: "międzywiersz" zdobyła drugie miejsce, wygrywając z takimi wykonawcami jak Sofa, Bisquit, Luiza Staniec, Mika Urbaniak czy Husky (do poprzednich edycji festiwalu zakwalifikowały się piosenki m.in. Justyny Steczkowskiej, Krzysztofa Kiljańskiego, Zakopower).

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here