Kolejna fontanna w Raciborzu

7

Niebawem w parku im. Miasta Roth na stałe zagości fontanna umieszczona w stawie. Wykonuje ją firma, która zrobiła wcześniej fontannę w kształcie kuli na ul. Długiej.

- reklama -

Fontanna w stawie jest już zamontowana, ale – jak mówi Józef Gajek, prezes firmy wykonującej fontannę – prace przy jej budowie jeszcze nie zostały zakończone. – Musimy jeszcze dopiąć sprawy elektryczne, trzeba zakotwiczyc węże do dna. Jutro bądź pojutrze dopiero zakończymy montaż – dodaje.

 

 

Fontanna składa się z trzech tryskających strumieni. Ich wysokość, zdaniem Józefa Gajka, zależy od zaleceń Urzędu Miasta. – Przykładowo najwyższy może mieć 12, a dwa pozostałe po 6 metrów, albo wszystkie trzy około 10 m. Nie zostały również jeszcze ustalone godziny działania fontanny. – Najprawdopodobniej będzie to od godziny 6 do 23, gdyż wtedy jest jasno – wyjaśnia wykonawca. Fontanna nie będzie oświetlona. Koszt oświetlenia wyniósłby, według Gajka, około 20 tys. zł.   

 

 

Koszt fontanny wraz z pompą podwodną o mocy 11 kW wynosi około 65 tys. zł. Pompa ważąca około 150 kg nie będzie wyciągana na zimę. Ma być podgrzewana podczas bardzo mroźnych dni do temperatury plus dwa stopnie Celsjusza. Z kolei miesięczne utrzymanie fontanny będzie wynosić ponad 1000 zł.  

 

Zobacz również Fontanna ku uciesze dzieciom.

 

/KJ/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. kurczę, taka podświetlana na różne koloryto by było super 🙂
    Widziałem w kudowie zdroju fontenne podświetlaną właśnie na różne kolory i do tego muzyka, codziennie czy co weekend nie pamiętam dokładnie ,była podświetlana. Zbierało się przy tym dość dużo osób i efekt był super. Może władze nasze szanowne wpadną na taki pomysł?

  2. Wiecie co chyba jesteście zbyt młodzi żeby nie pamiętać jak było miło posiedzieć nad stawem gdy pryskała sobie woda, a co do śmieci to myśle że żadne sprzątanie nie pomoże dopuki sami nie będziemy sprzątać po sobie! Fontanna jest potrzebna w tym miejscu tak jak w parku ławka bo to jedna z wizytówek miasta i czytając historię Raciborza można się dowiedzieć po co jest ten park, a powiem szczeże że niech lepiej stanie tam ta fontanna niż jakiś zakichany metalowy markecik

  3. do Uczennicy, śmieci niestety pływają, nawet gdyby wyczyścili to po tygodniu to samo. Straż miejska w późnych godzinach nie pilnuje parku. Strach tam przechochodzić po zmroku, ciemno i dość dużo młodzieży się tam szlaja. oświetlenie niestety zrobione tylko z jednej strony (jak narazie)

  4. Według mnie to ten staw wygląda teraz gorzej niż po „odnowieniu”, fakt ze zameczek tzw. ruinki wyglądają teraz super ale o stawie tego nie można powiedzieć. Ten staw powinien być wyczyszczony chociaż z części tych kamieni, cegieł i roślin które zdążyły tam wyrosnąć zanim pojawiła się tam woda (deszczówka). A obiecanego oświetlenia w parku tak jak nie było nie ma dalej :/ W takim tempie to Racibórz nigdy nie stanie na nogi :/ Na odnowienie parku nie ma czasu ale na stawianie galerii jest :/

  5. tak galerie powstają tylko to są prywatni inwestorzy a park należy do miasta a może by tak w czynie społecznym więżniowie albo szkoły to zrobiły?? Ja jestem za takim rozwiązanie a w szczegulności co do szkół bo to przedewszystkim młodzież nie patrzy co leży dookoła a tak ze dwa razy by posprzątali i nauczyli by się szanować kosze na śmieci

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here