Komunikat dla mieszkańców Brzezia: od 1 września do odwołania woda nie nadaje się do picia

6

Z dniem 1 września do odwołania podawana odbiorcom woda nie nadaje się do picia. Woda zdatna do picia po przegotowaniu będzie dostarczana beczkowozem – informuje rzecznik prasowy ZWiK w Raciborzu.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dzielnicy Raciborza – Brzeziu ma miejsce bakteriologiczne skażenie wody i woda z wodociągu nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Skażenie ma rozmiary lokalne i dotyczy wyłącznie Brzezia. Przyczyną skażenia mogły być prace modernizacyjne lub awarie sieci wodociągowej. W celu usunięcia skażenia Zakład prowadzi dezynfekcję podchlorynem sodu i płukanie sieci wodociągowej, co skutkuje spadkiem ciśnienia. Codziennie pobierane są próbki wody. Badania bakteriologiczne próbek trwają trzy dni i ocenia się, że w piątek, 5 września, jest prawdopodobnym terminem przywrócenia przydatnosci wody do spożycia przez ludzi. O tym, że woda zdatna jest do spożycia, Zakład poinformuje stosownym komunikatem.

- reklama -

 

Do celów spożycia Zakład dostarcza wodę dwoma cysternami, jednak wymaga ona uprzedniego przegotowania. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców Brzezia za zaistniałą sytuację.

 

/KJ/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Czy nie można dowieźć wodę zdatną do picia? Czy Zakład Wodociągów ma prawo narażać ludność do dodatkowych kosztów (gotowanie), o tym nikt nie myśli. Czy takie sprawy trzeba zgłaszać do prokuratury osobiście? Co na to właściwe Służby Sanitarne Miasta?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here