Pierwszy dzwonek w szkołach

2

Miejska inauguracja roku szkolnego 2008/ 2009 odbyła się w tym roku w Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla. Uroczystość poprowadził dyrektor placówki – Norbert Mika.

 

- reklama -

 

 

 

 

 

Na rozpoczęciu pojawili się przedstawiciele władz, w osobach: Mirosław Lenk, Tadeusz Wojnar, Ludmiła Nowacka oraz dyrekcje raciborskich placówek. Prezydent miasta podkreślił dużą ilość inwestycji wykonanych szkołach. – Szkoła Podstawowa nr 13 pochłonęła w tym roku najwięcej pieniędzy, G2 ma nowe boisko wielofunkcyjne, w G3 odremontowano pomieszczenia sanitarne. Zakłada się też budowę boiska przy G5, zostały zakończone prace nad modernizacją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 – wymieniał prezydent.

 

 

 

 

 

 

– Miasto musi dbać, abyście mieli godne warunki do nauki – mówił do uczniów Tadeusz Wojnar. – Życzę wam radości w chodzeniu do budy, żeby nauczyciele robili wam niespodzianki i nauka była przyjemna. Mam nadzieję, że ten zestaw VIP-ów, króry macie przed sobą, zagwarantuje wam to wszystko. Oczywiście tegorocznym absolwentom życzę, żeby po gimnazjum dokonali słusznych wyborów i niczego w życiu nie musieli żałować – skończył Wojnar.

 

 

Po kolejnych przemówieniach ( L. Nowackiej, N. Miki ) odbył się krótki program artystyczny przygotowany samodzielne przez uczniów G3. Po występach młodzieży, władze udały się na wspólny poczęstunek.

/ab/

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Ponoć mieli otwierać rok szkolny w szkole w Markowicach ale nie dali rady dojechać więc pojechali gdzie indziej .Na szczęście uczniowie jakoś przebrneli przez rozkopy i rok szkolny zaczeli normalnie. Ręce opadają jaka mamy władze i ich podwładnych planistów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here