Znów zatrzymano mężczyznę z nieleganym spirytusem

0

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 20 litrów nielegalnego alkoholu, które w swoim samochodzie przewoził 46-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

– Do ujawnienia alkoholu pochodzącego z nielegalnego źródła doszło w trakcie rutynowej kontroli prowadzonej przez mobilny patrol Straży Granicznej na drodze w rejonie Chałupek w województwie śląskiem. Podczas sprawdzania bagażnika kontrolowanego Opla Astry, funkcjonariusze znaleźli 20 litrowych butelek spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy – informuje Cezary Zaborski, rzecznik ŚOSG.

- reklama -

 

Podejrzewa się, że alkohol pochodzi z nielegalnej wytwórni. Kierowca pojazdu, 46-letni obywatel Polski, tłumaczył się, że alkohol kupił na własne potrzeby w przygranicznym, czeskim Bohuminie od nieznanych osób. Zgodził się na jego przepadek i wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Nielegalny alkohol wartości szacunkowej 1 600 zł zatrzymano. Zostanie przekazany funkcjonariuszom celnym, którzy prowadzić będzie w tej sprawie dalsze czynności karno-skarbowe. Za posiadanie nielegalnego alkoholu mężczyźnie grozi kara grzywny.

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here