Morderstwo studentki raciborskiej PWSZ

5

1 września rybnicka policja otrzymała zgłoszenie zaginięcia 19 – letniej Doroty Kornas.

Policję zawiadomili zaniepokojeni rodzice dziewczyny. Zaginiona Dorota Kornas, 19-letnia mieszkanka Boguszowic widziana była po raz ostatni 31 sierpnia około godz. 23.00 na przystanku obok lokalu „Wisieńka”. Wcześniej przebywała w klubie Żelazna w centrum Rybnika oraz barze „Piwnica” w Boguszowicach. Od momentu zgłoszenia na Komendę, trwały intensywne poszukiwania zaginionej. Sprawdzani byli znajomi i rodzina dziewczyny. W czwartek dokładnie przeczesany został teren rybnickiego lasu i torfowiska. W akcję zaangażowana została też Straż Pożarna.

- reklama -

 

6 września o godzinie 10:40 Komenda Policji w Rybniku otrzymała informację o znalezieniu ciała kobiety. Zwłoki znaleziono przy ul. Braci Nalazków, w zagajniku.

 

– Otrzymywaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących zaginięcia Doroty, wszystkie telefony, informacje były sprawdzane i weryfikowane – mówi rzecznik prasowa komendy, Aleksandra Nowara.

 

Został zatrzymany mężczyzna, któremu postawiono zarzut morderstwa. Jest nim 20 – letni mieszkaniec Boguszowic. Motywem morderstwa były nieporozumienia z przeszłości między mężczyzną a zamordowaną.

 

Dorota Kornas była studentką pedagogiki resocjalizacyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Jej pogrzeb jeszcze się nie odbył.

 

/ab/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Współczuje rodzinie i znajomym nie znałem dziewczyny ale sprawce powinno czekać coś gorszego od smierci dla takich ludzi powinni otworzyć obozy pracy i w bólu podczywywać przy życiu to by była sprawdiedliwa kara dla takich ludzi

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here