Woda w Brzeziu jest już zdatna do picia

0

– Od dnia 9 września woda z wodociągu spełnia wymagania jakościowe określone w przepisach i nadaje się do spożycia przez ludzi – informuje ZWiK w Raciborzu.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Raciborzu zawiadamia, że dezynfekcja i płukanie prowadzone w Brzeziu od kilku dni, doprowadziły do usunięcia zanieczyszczenia mikrobiologicznego z sieci wodociągowej, co zostało potwierdzone stosownymi analizami. – Przez najbliższe dni w wodzie może być wyczuwalny lekki zapach chloru. To skutek prowadzonej dezynfekcji. Zakład zaleca, aby wodę do spożycia uprzednio przegotować – wyjaśnia Maciej Basista, rzecznik prasowy ZWiK. 

- reklama -

 

W dniu dzisiejszym, w godzinach popołudniowych, Zakład pozostawia do dyspozycji mieszkańców tylko cysternę na placu przy skrzyżowaniu ulic Pogrzebieńska – Bitwy Olzańskiej.

 

Przypomnijmy mieszkańcy Brzezia wody pozbawieni byli od 1 września w związku z jej skażeniem bakteriologicznym. Przyczyną skażenia mogły być prace modernizacyjne lub awarie sieci wodociągowej. Do celów spożycia Zakład dostarczał wodę dwoma cysternami.

 

Zobacz również Komunikat dla mieszkańców Brzezia: od 1 września do odwołania woda nie nadaje się do picia.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here