Policja dla dzieci w raciborskiej BILLI

Wszystkie dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak właściwie zachować się na drodze. Spotkanie pod hasłem "Bezpieczny powrót do szkoły” jest częścią akcji dla dzieci.
W sobotę, 20 września, na parkingu raciborskiego marketu BILLA przy ulicy Opawskiej 45, wszystkie dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak właściwie zachować się na drodze. Spotkanie pod hasłem "Bezpieczny powrót do szkoły” jest częścią akcji dla dzieci, organizowanej przez BILLA Polska Sp. z o. o.  

Od godziny 10. do 17. na sklepowym parkingu czekają na najmłodszych nie lada atrakcje. Każde z nich będzie mogło zobaczyć z bliska policyjny radiowóz oraz sprzęt, jaki na co dzień używają funkcjonariusze jastrzębskiej drogówki. Policjanci zaznajomią wszystkich zainteresowanych z zasadami działania radaru, alkomatu czy… kajdanek.
Zasady ruchu drogowego dzieci poznają w praktyce na rowerowym torze przeszkód. Każdy prawidłowy  przejazd po nim nagradzany będzie drobnym upominkiem. Walory edukacyjne będą miały także pogadanki z policją i wspólnie z nią przeprowadzane konkursy plastyczne i merytoryczne,  z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego.  
Tego dnia każdy będzie mógł także zostać policjantem, przynajmniej na zdjęciu z manekinem funkcjonariusza, do którego każdy będzie mógł włożyć swoją twarz. Niebanalną pamiątką z tego spotkania będą także profesjonalnie pobrane odciski palców wszystkich  tych, którzy tego zapragną.
Tego dnia nudzić nie będą się także dorośli. Mechanik z firmy Starter sprawdzi stan techniczny samochodów Klientów BILLA według 12-punktowego formularza, doradzi także, jak najwłaściwiej przygotować auto przed sezonem jesienno-zimowym.
Sobotnie spotkanie, w ramach akcji "Bezpieczny powrót do szkoły” ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W ramach akcji, do 24 września klienci raciborskiego marketu głosować mogą na wybraną przez siebie szkołę podstawową. Placówka, która wygra, otrzyma od BILLI wsparcie finansowe przeznaczone na podniesienie bezpieczeństwa jej uczniów (przykładowo może to być dofinansowanie ubezpieczenia NWW, opłacenie pracy Pana STOP czy konserwacja zebry na przejściu przed szkołą).
BILLA zaprasza wszystkich do aktywnego włączenia się do akcji "Bezpieczny powrót do szkoły”, zarazem zaś składa podziękowania za współudział w projekcie Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz raciborskiej policji.

- reklama -

Akcja "Bezpieczny powrót do szkoły”: 4-24 września 2008 r.
Spotkanie z policją: sobota, 20 września, godz. 10-18, ul. Opawska 45, Racibórz

/ab/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. z tymi nagrodami która szkoła wygra to trochę przesada, chodzi mi tu o „konserwacje zebry na przejściu przed szkołą”. Czy o konserwacje zebry nie dbają nasze szanowne władze?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here