BILLA dba o bezpieczeństwo maluchów

Akcja "Bezpieczny powrót do szkoły" zorganizowana przez BILLA Polska Sp. z o. o. ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo uczniów.

 

- reklama -

 

 

– Wszyscy wiemy, że dzieci jak to dzieci, lubią się wygłupiać, popisywać i często konsekwencje tych zabaw są tragiczne. Bardzo pochwalam takie akcje, jak ta, którą zorganizowała BILLA – mówi tata 7-letniego Marka.

 

20 września, od godz. 10:00-17:00, raciborskie dzieci miały okazję wziąć udział w wielu pouczających zabawach. Dowiedziały się jak zachowywać się na drodze, jak udzielić pierwszej pomocy. Mogły też zrobić sobie zdjęcie z psem policyjnym albo poczuć się na chwilę policjantem. Dzieci miały okazję obejrzeć "od podszewki" policyjny wóz oraz poznać zasady ruchu drogowego na specjalnie przygotowanym torze.

 

 

Młodszy aspirant Andrzej Kantyka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, został zaproszony przez BILLĘ, ze swoim podopiecznym Cezarym (owczarek niemiecki). – Dałem krótki pokaz tresury pieska i powiedziałęm jak należy się zachowywać w stosunku do zwierząt, nieznajomych. Zainteresowanie psem było spore. Na pewno takie spotkanie zostanie przez dzieci bardziej zapamiętane niż pogadanka z samym policjantem, bez pieska – tłumaczy mundurowy.

 

 

 

 

– Najbardziej zapamiętałam, że nie mogę bać się zwierząt. Pan policjant mówił też, że pies musi wyczuć, że mu ufamy. Bardzo podobały mi się te zajęcia – mówi Ola.

 

BILLA umożliwiła też dzieciom wzięcie udziału w kursie udzielania pierwszej pomocy. Instruktor Ratownictwa Medycznego uczył dzieci sztucznego oddychania – Jest to bardzo potrzebna umiejętność i od małego powinno się nabywać takie umiejętności.

 

 

– Trzeba ucisnąć 15 razy i dmuchnąć 2 razy. Pan instruktor mi o tym powiedział. Fajne, że mogłem się dowiedzieć takich rzeczy. Jak wrócę do domu, to opowiem o tym siostrze, bo ona chyba nie wiedziała – chwali się Filip.

 

Oprócz tego, można było też wziąć udział w wyścigu rowerowym, zorganizowanym przez BILLĘ. Dzieci miały przejechać na rowerze tor przeszkód z jak najniższym czasem. – Takie zawody uczą rozwagi i ostrożności, bo jest ślisko i trzeba dostosować prędkość do warunków atmosferycznych, więc jest to trudne zadanie – mówi 13-letni Marcin.

 

 

Akcja zorganizowana przez BILLĘ cieszyła się dużym powodzeniem i mimo kiepskiej pogody, zgromadziła wielu chetnych. W ramach akcji, do 24 września klienci raciborskiego marketu głosować mogą na wybraną przez siebie szkołę podstawową. Placówka, która wygra, otrzyma od BILLI wsparcie finansowe przeznaczone na podniesienie bezpieczeństwa jej uczniów (przykładowo może to być dofinansowanie ubezpieczenia NWW, opłacenie pracy Pana STOP czy konserwacja zebry na przejściu przed szkołą).

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here