Na początek wygrana w Kętach

Siatkarze KS AZS "Rafako" Racibórz od wygranej z "Hejnałem" Kęty rozpoczęli kolejny II ligowy sezon. Tym razem w IV grupie, do której trafili po nieoczekiwanej zamianie miejsc z Górnikiem Radlin.

Pierwszy mecz raciborscy siatkarze rozegrali "na wyjeździe" i zdecydowanie pokonali Hejnał Kęty 3:1 w setach 25:22, 22:25, 25:17, 25:18. W pozostałych spotkaniach zanotowano następujące wyniki: Resovia Rzeszów przegrała z Fart-em Kielce 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 23:25), Volley Rybnik uległ w meczu z Karpatami Krosno 0:3 (23:25, 27:29, 19:25), a Czarni Radom pokonali Politechnikę Krakowską 3:0 (25:19, 25:21, 25:14).

- reklama -

 

Oficjalnym powodem zmiany grupy było to, że wszystkie drużyny śląskie nie mogą grać w II lidze  w jednej grupie i pomimo V miejsca zajętego na koniec rozgrywek poprzedniego sezonu siatkarze AZS – Rafako musieli pożegnać się z "wygodniejszą" grupą drugą, w której w tym sezonie występować będzie Górnik Radlin. Na domiar złego po zakończeniu edukacji w PWSZ w Raciborzu drużynę opuściło dwóch środkowych Miłosz Zniszczoł i Bartosz Buniak, którzy byli podstawowymi zawodnikami pierwszej szóstki. W takich sytuacjach procentuje dobrze prowadzona praca szkoleniowa z młodzieżą. Trener Witold Galiński konsekwentnie wprowadza do gry wychowanków, a Ci odpłacają mu dobrą grą. Obecnie drużyna na najniższą średnią wieku ze wszystkich ligowych drużyn w Polsce. Cel postawiony przed drużyną – zajęcie miejsca w pierwszej czwórce jest dość trudny bacząc na drużyny grające w tej grupie, ale tylko stawiając sobie wysokie cele można iść do przodu.

 

Po sobotnim meczu trener Witold Galiński powiedział, że jest zadowolony z bardzo skutecznej gry w ataku, która była możliwa przy dobrym przyjęciu, ponadto pochwalił grę środkowych, a szczególnie debiutanta Rafała Staniendę…
Skąd zatem przegrany set? …ze statystyki wynika, co jest wręcz niewiarygodne, że o porażce w tej partii zadecydowały dwa błędy dotknięcia siatki i cztery błędy popełnione na zagrywce, mieliśmy 100% skuteczność w ataku…odpowiada trener.

 

Za tydzień w sobotę 4 października AZS Rafako czeka kolejny mecz wyjazdowy z silną drużyną Czarnych Radom, a przed własną publicznością na gościnnej hali w Rudniku raciborzanie zagrają po raz pierwszy w sobotę 11 października o godz. 17.00 z beniaminkiem drużyną TS Volley Rybnik.     

 

Skład KS AZS Rafako Racibórz: Aleksander Galiński – rozgrywający, Karol Galiński – przyjmujący, Marcin Gonsior – atakujący , Rafał Stanienda – środkowy, Bartosz Kawka – środkowy, Krystian Lipiec – przyjmujący, libero Mikołaj Michalak i rezerwowi w tym meczu Michał Szafirski – przyjmujący , Artur Szmidtka – przyjmujący,  Mateusz Władarz – środkowy, Mariusz Jajus – rozgrywający, Paweł Cieślar – środkowy.

 

/Piela/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here