O Cystersach w Pelplinie

3

W dniach 20-22 września burmistrz Kuźni Raciborskiej Rita Serafin oraz sekretarz Dominik Klimanek wzięli udział w IV Ogólnopolskim Forum Gmin Cysterskich oraz Właścicieli Obiektów Cysterskich i Pocysterskich w Pelplinie (woj. pomorskie).

Oprócz udziału w tematycznych panelach dyskusyjnych oraz zorganizowanym w tym czasie Walnym Zgromadzeniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich, program pobytu przedstawicieli gmin cysterskich obejmował spotkania z Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, władzami województwa pomorskiego oraz biskupem diecezji pelplińskiej.

- reklama -

 

Burmistrz Serafin, pełniąca funkcję Zastępcy Przewodniczącego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich, spotkała się również z europejskim delegatem Klasztoru Heisterbach w Niemczech – ks. Kalkertem. W imieniu Stowarzyszenia, list intencyjny wiążący z tzw. Europejską Kartą Opactw i Miejsc Cysterskich podpisał Przewodniczący Stowarzyszenia – Jerzy Bakiewicz.

 

Goście zwiedzili również kościół w Byszewie (pochodzi z tego samego okresu, co obiekt w Rudach i posiada jeden z niewielu na świecie obrazów tamtej epoki, przedstawiający śmierć św. Józefa) oraz Koronowo i tamtejszy pocysterski kościół Wniebowzięcia NMP. Gospodarzem przyszłorocznego Forum Gmin Cysterskich zostanie gmina Wąchock.

 

/oprac. BaK; fot.: UM w Kuźni Raciborskiej/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. ela: mówiłam o tych wyjazdach przy okazji wyjazdu do Jankowic. Teraz jest kolejny. Kłamstwem jest, że wizyta miała miejsce od 20 do 22, bo to byłby wekend. Kochani wiem, sprawdziłam, wizyta trwała od 19 do 24 września, a to jest wekend i 4 dni robocze. Ja nie chce by ta pani jeździła za moje pieniądze. Kto chce niech się z tym zgadza. Tym razem była w asyscie swojego sekretarza. czyli wydatki razy 2, czyli nieobecnośc razt dwa, czyli itd.

  2. do eli:czy przeczytałas instrukcję obsługi kalendarza?20-22 to sobota ,niedziela i poniedzialek/wekend ma 2 dni- dla ciebie wolne ,dla innych robocze!!!/Czyżbyś ,pisząc:”..kochani /?/wiem,sprawdziłam” potwierdzała swoją bytność w Pelplinie ? A od kiedy Burmistrz ma swojego sekretarza? Jest sekretarz gminy- ale prywatny ?
    Elu-konfabulacje są twoją mocną stroną-tak trzymaj!!!

  3. ela do mareczka 7: złociutki co Ty się tak eksctujesz? Tak jakbyś mówił o bliskiej osobie. Aż strach pomyśleć, że Ty to …. . Ja jestem wnikliwą obserwatorką, ale też omylną, gdyż z matą nie było u mnie za dobrze. 20-22 to jak by nie patrzeć 3 dzionki. Sory. Ale po nich były wtorek i środa. Mareczku i dam ci dobrą radę – nie bądź bardziej złośliwy niż na to wygladasz. Twoje zarzuty o konfabulacji są smieszne, ale jeżeli Ty to Ty, to wszystko jasne. Pa

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here