Udana inauguracja w III lidze piłki siatkowej kobiet

Obiecująco rozpoczęły sezon siatkarki GS UKS Krzanowice i po dwóch rozegranych meczach zajmują III miejsce w ligowej tabeli.

- reklama -

W sobotnim spotkaniu rozegranym w Krzanowicach zdecydowanie pokonały MOSiR MOSM Tychy 3:0 zwyciężając kolejno do 13, 20 i 7. Trzeci set to był prawdziwy siatkarski nokaut, kąśliwe zagrywki Klaudi Nagler i Magdaleny Sławik okazały się zbyt trudne dla siatkarek z Tychów.

 

Po meczu trener Tomasz Kuziak powiedział …od początku nasza drużyna narzuciła swój styl gry czyli mocną zagrywkę i szybkie rozegranie kontrataków, dziewczęta łatwo wygrały pierwszego seta, w drugim secie do stanu 19:19 goniły wynik, ale końcówka była nasza i w efekcie wygraliśmy seta do 20, w trzecim secie dobra zagrywka rozbiła zespół z Tychów czego efektem była bardzo wysoka wygrana…

 

W sobotę Krzanowice zagrały w następującym składzie: Klaudia Nagler, Sybilla Majnusz, Weronika Sławik, Barbara Otlik, Magdalena Kuziak, Magdalena Sławik, Karolina Daniszewska – libero, a także Justyna Hońca, Maja Kasprzykowska i Magdalena Bahryj.

 

W niedzielę wychowanki Tomasza Kuziaka i Adama Gębskiego grały w Katowicach i również ostatecznie wygrały z drużyną AZS UŚ Katowice 3:2. Pierwszego seta siatkarki z Krzanowic wygrały 25:18, niestety dwie kolejne partie przegrały 26:28 i 13:25. Po wysokiej porażce w trzecim secie sytuacja zrobiła się bardzo trudna, jednak w czwartym secie młode siatkarki z Krzanowic pokazały, że potrafią grać po presją i wygrały 25:23 wyrównując stan meczu na 2:2. O ostatecznym wyniku meczu zadecydował tie – break, który tym razem okazał się szczęśliwą loterią dla młodego zespołu z Krzanowic, który ostatecznie triumfował 15:11.
…trzy podstawowe zawodniczki Magdalena Kuziak, Karolina Daniszewska i Magdalena Sławik otrzymały powołania do kadry "Nadziei Olimpijskich" i pojechały do Szczyrku, zmienniczki dały radę, pierwszego seta rozegrały bardzo mądrze i spokojnie wygrały do 18…
…coś się zacięło w połowie drugiej partii, kiedy przy prowadzeniu 13:5 dziewczęta popełniły kilka prostych błędów, a z kolei katowiczanki zaczęły grać wyśmienicie w obronie i mądrze (kiwkami) w kontratakach. Do końca seta była nerwówka, w której doświadczone i ograne studentki z Katowic zwyciężyły 28 : 26
…trzeciego seta przegraliśmy na stojąco i czwarta partia zaczęła się fatalnie 1:7, 5:13, przy stanie 10:17 poprosiłem o czas, kilka chwil odpoczynku i coś drgnęło…punkt po punkcie dziewczęta dochodziły rywalki, by ostatecznie zwyciężyć 25:23…

 

…zwycięstwo w czwartym secie bardzo uskrzydliło dziewczęta, które pomimo znacznego zmęczenia znowu z werwą i animuszem, choć bardzo zmęczone "siadły" na rywalki. Studentki z Katowic nie wytrzymały presji i zaczęły popełniać bardzo proste błędy, co skrzętnie wykorzystaliśmy, mnie osobiście bardzo cieszy fakt, że mamy wyrównaną i szeroką kadrę III ligi, gdzie każda dziewczyna wchodząca z ławki "wnosi" do gry coś dobrego. Ostra a zarazem zdrowa rywalizacja na pewno przyniesie efekty w postaci jeszcze lepszej gry naszego zespołu…kończy trener Tomasz Kuziak.

 

Niedzielne spotkanie drużyna UKS Krzanowice zagrała w następującym składzie: Patrycja Wasiczek, Klaudia Nagler, Sybilla Majnusz, Magdalena Bahryj, Weronika Sławik, Barbara Otlik i libero Justyna Hońca a także Julia Siedlok, Magdalena Kubiczek i Maja Kasprzykowska.

 

Drużyna młodziczek rozegrała pierwszy turniej eliminacyjny mistrzostw województwa śląskiego w Rybniku. W pierwszym meczu dziewczęta z Krzanowic wygrały z gospodarzami turnieju UKS "Jedynka" Rybnik 2:0 w setach 25:8 i 25:14, w drugim spotkaniu zdecydowanie pokonały UKS "Dwójka" Świerklany 2:0 w setach 25:5 i 25:15. W obu spotkaniach po wysokich zwycięstwach w pierwszych setach trener pozwolił pograć wszystkim swoim zawodniczkom, zatem drużynom przeciwnym udało się w drugich setach zdobyć po kilka punktów więcej.

 

/kibic/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here