W szpitalu na Gamowskiej okulisty nocą nie zastaniesz

Radna Brygida Abrahamczyk na sesji Rady Powiatu zwróciła uwagę na brak okulisty w godzinach nocnych w raciborskim szpitalu.

– Gdy przyjechałam z pacjentem, któremu trzeba było usunąć ciało obce z oka, do szpitala, dowiedziałam się, że będę musiała jechać do Rybnika, gdyż na oddziale okulistycznym w naszym szpitalu nie ma dyżurów nocnych. Poinformowano mnie, że w szpitalu jest tylko pogotowie urazowe – oburzała się radna. Abrahamczyk zastanawiała się również, jak mają sobie poradzić osoby niemające samochodu. – Do szpitala w Rybniku jest ponad 40 km. Jak mają tam dotrzeć na przykład osoby bez samochodu – tłumaczyła.

- reklama -

 

Radna Abrahamczyk poruszyła problem braku okulisty nocą w szpitalu na Gamowskiej

 

Zabieg w Rybniku – jak twierdzi Abrahamczyk – trwał zaledwie minutę. – Dziwiono się, że odesłano nas do Rybnika, gdyż dawniej takie zabiegi wykonywały pielęgniarki – dodała.

 

Rudnik: taki mamy kontrakt z NFZ

 

Obecny na sesji Ryszard Rudnik – dyrektor szpitala wyjaśniał, że taki został podpisany kontrakt z NFZ. – Dyżurów nocnych nie mamy zakontraktowanych z NFZ. Za dyżury musielibyśmy sami zapłacić. Ich koszt miesięczny wynosiłby około 15-20 tys. zł, co daje kwotę rzędu 200 tys. zł. rocznie – mówił Rudnik.

 

Hajduk zapewniał, że zwróci się do raciborskich okulistów

 

Starosta Adam Hajduk zadeklarował, że podejmie rozmowy z raciborskimi okulistami, aby można było informować o ich ewewntualnych dyżurach w godzinach  nocnych. Taka lista miałaby się znaleźć w szpitalu. Wówczas chorzy będą wiedzieć, gdzie można skorzystać z płatnej usługi okulistycznej. 

 

Radny Łukasz Kocur zastanawiał się, czy jednak szpital nie mógłby w takich przypadakach przewieźć pacjenta do szpitala do Rybnika. W odpowiedzi dyrektor szpitala przekonywał, że ciało obce w oku nie jest zagrożeniem do życia, a szpital nie jest firmą transportową.    

 

/KJ/   

- reklama -

7 KOMENTARZE

 1. Nina jak ty w nocy zamkniesz oczy i bedziesz spala to powiedz i m(oczom)zeby powedrowaly po glowie i poszukały mózgu jesli go znajda to tak jakby wygrały(oczy) 6 w totka 🙂

 2. Widac Nina -ciemnota ma oczy otwarte a ciemnota…Jest takie cos jak spawanie…Kazdemu zdarzy sie oczy naswietlic…Noc jest wtedy nieprzespana…A jak cialo obce ci wpadnie do oka wieczorem lub w niedziele czy inne swieto,to zycze powodzenia…Gabinet okulistyczny na kazdym rogu,a w szpitalu okulisty nie uswiadczysz…To kpina!!!!!!!!!!

 3. Byłem świadkiem, jak w późnych godzinach wieczornych pani z pogotowia poinformowała bardzo starego dziadka i babcię, że muszą pojechać do Rybnika i głupio zapytała się czy ma ich kto zawieźć. Oczywiście nie mieli nikogo takiego, a starsza pani (około 80 lat) już nie mogła wytrzymać z bólu. Pielęgniarka powiedziała, że mogą jechać taksówka. Kpina
  Po ch** nam taki szpital.

 4. p. radna,dobrze że podniosla pani larum w sprawie okulistów,(pewnie ktos z rodziny mial problem) ,to samo jest zreszta z pogotowiem stomatologicznym,ale zdanie -mogą usunać cialo obce z oka -pielęgniarki -.nie!,nie ! nie! od tego są specjaliści ! a od organizacji pomocy medycznej w nocy jesteście właśnie państwo radni.

 5. No i widzicie Raciborzanie. Temat Gamowskiej jednak wrze. I słusznie. Oczywiście , że lepiej omijać to miejsce. Z pobudek zdrowotnych naturalnie. A lekarzyki- samo miodzio.!
  Typowi prowincjusze z syndomem monopolu na zdrowie i nasze całe życie. Tak ich prości ludzie wychowują. Panie doktorze , proszę badzo , to , tamto…
  Jeszcze nigdy do lekarza nie zwróciłem się panie doktorze, chyba, że ma on tytuł doktora nauk medycznych. To owszem.
  W świetle aktualnej atmosfery myślę , że po prostu skończy się to wszystko ciekawą ripostą. Na razie – gdybam – że u ludzi powoli gromadzi się właścia żółć. I kiedyś wyeksploduje 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here