W III lidze siatkarki z Krzanowic wygrały dwa kolejne mecze

Dziewczęta z UKS Krzanowice nie zwalniają tempa. W minionym weekendzie najpierw "u siebie" pokonały faworyzowaną drużynę STS Lubliniec 3:2, a później w niedzielę wysoko wygrały w Bielsku 3:0.

Sobotni mecz w Krzanowicach w ocenie trenera Tomasza Kuziaka był bardzo emocjonujący, ale kibice przeżyli swoisty horror. Po meczu trener Tomasz Kuziak powiedział…pierwszy set był bardzo wyrównany nasze dziewczęta walczyły jak równy z równym, niestety przy prowadzeniu 24:21 zagrały bardzo nerwowo i niedokładnie ostatecznie przegrwając wygranego seta…w drugiej partii załamane końcówką pierwszego seta nie miały nic do powiedzenia i zdecydowanie przegrały do 11…

Losy spotkania odmieniły się w trzecim secie, kiedy miejscowi kibice byli przekonani, że mecz zakończy się łatwym zwycięstwem drużyny STS Lubliniec młode siatkarki z Krzanowic zaczęły grać koncertowo. Najpierw wygrały seta do 14, a chwilę później szybciutko wygrały czwartą partię do 15. Stare siatkarskie powiedzonko, że kto nie wygrywa w trzech setach przegrywa w pięciu potwierdziło się i tym razem. W tie – breaku drużyna GS UKS Krzanowice przez cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i wygrała z ligowym liderem 15:9, a całe spotkanie 3:2.

Sobotni skład GS UKS Krzanowice: Magdalena Kuziak (4 pkt), Barbara Otlik (18 pkt), Magdalena Sławik (4 pkt), Sybilla Majnusz (8 pkt), Klaudia Nagler (19 pkt), Magdalena Bahryj (11 pkt), Justyna Hońca – libero oraz Weronika Sławik (6 pkt), Maja Kasprzykowska, i Patrycja Wasiczek.

Po niedzielnym meczu trener Tomasz Kuziak był bardziej zadowlony z wyniku niż z gry zespołu.
…wszystkie trzy sety przebiegały bardzo podobnie. Do połowy każdej partii była walka "punkt za punkt", następnie dziewczęta odskakiwały na kilka punktów i tą przewagę utrzymywały do końca wygrywając w setach do 17, 19 i 20. Trzeba przyznać, że zawodniczki odczuwały jeszcze zmęczenie po sobotniej potyczce z Lublińcem…podsumował trener.

Tym razem skład był następujący: Magdalena Kuziak (3 pkt), Barbara Otlik (14 pkt), Magdalena Bahryj (6 pkt), Maja Kasprzykowska (2 pkt), Klaudia Nagler (13 pkt), Weronika Sławik (6 pkt), Justyna Hońca – libero oraz Sybilla Majnusz, Magdalena Sławik (2 pkt), Julia Siedlok (1 pkt), Magdalena Śmieja.