W Radomiu AZS „Rafako” Racibórz niestety bez wygranego seta

3

W swoim drugim w tym sezonie meczu w II lidze piłki siatkowej mężczyzn, w grupie czwartej RCS Czarni Radom wygrali z KS AZS Rafako 3:0 (27:25, 25:21, 25:20).

Najciekawsza była końcówka pierwszego seta niestety przegranego przez raciborskich siatkarzy "na przewagi". Od początku meczu obie drużyny grały "punkt za punkt". W końcówce seta siatkarze AZS Rafako mieli nawet piłkę setową. Obie drużyny grały skutecznie w ataku.

- reklama -

 Marcin Gonsior – atakujący

 

Po meczu trener Witold Galiński o najważniejszej piłce pierwszego seta powiedział … przy niedokładnym przyjęciu rozgrywający Czarnych posłał "świecę" na skrzydło, moi zawodnicy przygotowali się do potrójnego bloku jednak w ostatniej chwili nie wyskoczyli spodziewając się łatwej piłki, niestety w szóstej strefie Karolowi nie udało się podbić tego ataku…  

 

Kolejne dwie odsłony łatwiej grało się doświadczonej drużynie z Radomia, a wygrane 25:21 i 25:20 pozwoliły siatkarzom Czarnych na zgarnięcie pełnej puli punktów i zajęcia miejsca lidera w grupie czwartej.

Witold Galiński – trener

…zabrakło konsekwencji w utrzymaniu ustalonej na mecz taktyki. Nie można sobie pozwolić na to, aby nie omijać świetnie dysponowanego libero Czarnych. Nasza drużyna mimo młodego wieku zawodników ma duży potencjał, jeżeli chłopcy utrzymają regularność gry i konsekwencję w realizacji założeń taktycznych, to będą w stanie wygrać z każdym zespołem w lidze…
… dużo pracy będziemy w dalszym ciągu poświęcać doskonaleniu przyjęcia, bo w trzecim secie sobotniego meczu prowadziliśmy 3:0 i w sumie niegroźnie wyglądająca zagrywka sprawiła bardzo dużo kłopotu naszemu libero Mikołajowi Michalakowi… wykorzystałem nawet przysługujące mi przerwy w grze, siatkarze Czarnych odskoczyli o sześć punktów i było po wszystkim…podsumował trener.

Krystian Lipiec – przyjmujący

Drużyna KS AZS Rafako Racibórz: Aleksander Galiński – rozgrywający, Karol Galiński – przyjmujący, Marcin Gonsior – atakujący , Rafał Stanienda – środkowy, Bartosz Kawka – środkowy, Krystian Lipiec – przyjmujący, libero – Mikołaj Michalak, a także Michał Szafirski – przyjmujący , Artur Szmidtka – przyjmujący,  Mateusz Władarz – atakujący, Mariusz Jajus – rozgrywający, Paweł Cieślar – środkowy.

 Aleksander Galiński – rozgrywający

W pozostałych meczach tej kolejki zanotowano następujące wyniki: Fart Kielce pokonał Błękitnych Ropczyce 3:2 (19:25, 25:22, 25:19, 22:25, 15:11), Resovia II Rzeszów uległa  Karpatom Krosno 1:3 (23:25, 17:25, 25:20, 24:26), a Volley Rybnik pokonał Politechnikę Krakowską 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 25:23).

 

Kolejne ligowe spotkanie raciborska drużyna rozegra na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudniku w sobotę 11 października. W meczu, który rozpocznie się o godz. 17.00 przeciwnikiem KS AZS Rafako będzie II ligowy beniaminek TS Volley Rybnik.

 

/Piela/           

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here