Pedagodzy w Rudniku – docenieni

4

Podziękowania, życzenia, nagrody. Tak swój dzień 16 października świętowali wszyscy Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy Rudnik.

Z okazji dnia edukacji kwiaty i życzenia na ręce Dyrektorów szkół i przedszkoli złożył osobiście Wójt Gminy – Alojzy Pieruszka, życzył wszystkim nauczycielom i pedagogom przede wszystkim spokoju. – To w naszej pracy z dziećmi i młodzieżą jest bardzo ważne, uważa Wójt, z zamiłowania nauczyciel, wychowawca oraz trener dzieci i młodzieży.

- reklama -

 

14 października br. obchodzono uroczystości w szkołach. Z świętowania skorzystali również uczniowie ponieważ w tym dniu w szkołach nie odbywały się lekcje. Organizowano jedynie zajęcia wychowawcze, sportowe i świetlicowe. W trakcie spotkania 16 października Dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych odchodzący w tym roku na emeryturę otrzymali z rąk Wójta Gminy listy gratulacyjne oraz nagrody. Wśród odchodzących nauczycieli są: Stefan Absalon, Magdalena Kapłanek, Aleksandra Adamowicz oraz Krystyna Gawlik.

 

 

 

 

 

Przypomnijmy: na terenie Gminy Rudnik są trzy placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest gmina –  ZSO Rudnik, ZSO Grzegorzowice oraz ZSP Brzeźnica, cztery Przedszkola Samorządowe mające swoje siedziby w Gamowie, Rudniku (z oddziałami w Szonowicach), Brzeźnicy i Grzegorzowicach, dwie placówki szkolne prowadzone przez Parafialne Towarzystwo Oświatowe: szkoły w Gamowie i Szonowicach.

 

 

 

 

 

Obsada dyrektorska placówek od lat pozostaje bez zmian. Jedynie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach, po odejściu na emeryturę Krystyny Gawlik, stanowisko Dyrektora objęła w tym roku Małgorzata Szatanek.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

4 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here