Wieczór poetycki Marii z Zobolewiczów-Wojtczak

2

17 października w raciborskim Muzeum odbył się wieczór poetycki pisarki z okazji wydania XXI tomiku poezji pt. "Literackie Variette".

Spotkanie prowadził mecenas Jan M. Stuchły, a podkładem muzycznym wieczorek poetycki uświetnił zespół poezji śpiewanej "ATLANTYDA" pod kierunkiem mgr Ireny Hlubek. Poetka wraz z młodzieżą zaprezentowała wiersze z nowego tomiku zatytułowanego "Literackie Variette".

- reklama -

 

 

Maria z Zobolewiczów – Wojtczak jest absolwentką filologii polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, członkiem Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego w Katowicach. Debiutowała na łamach prasy lokalnej, ogólnopolskiej w "Głosie Nauczycielskim" oraz polonijnej w USA "Nowy dziennik". Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Raciborza i środowiska literackiego nauczycieli. Należy do Litearckiego Klubu Nauczycielskiego w Katowicach. Wydała 20 tomików poezji. Laureatka wielu konkursów literackich.  W 1999 r. otrzymała Nagrodę Prezydenta Raciborza. W 2003 r. została laureatką w dziedzinie kultury nagrodzona Nagrodą Starosty Raciborskiego w Raciborzu. W 2003 r. otrzymała List Gratulacyjny z Watykanu od Jego Świątobliwości Jana Pawła II. W 2001 r. Wielka Kapituła w Krakowie przyznała Medal za zasługi literackie od Sokolnictwa Polskiego poprzez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół". W bieżącym roku otrzymała wyróżnienie prezydenta Miasta Racibórz.

 

 

/KJ, fot. ag/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. O to prawdziwie oblicze raciborzan. Staruszki, staruszki i jeszcze raz staruszki. Młodzi są wypychani przez ekipę wojnarową, by zrobić miejsce kolejnej rzeszy staruszków. Staruszka za stoliczkiem, staruszki na krzesełkach, staruszki na ulicach, staruszki w aptekach, staruszki na spotkaniach, staruszki nie chcą nowoczesności na Placu Długosza, staruszek były prezydent. A młodzi gdzie? albo muszą się dopasować do starczych wizji i upodobań w tym mieście, albo młodości skrzydła rozwijają w innych miastach.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here