Wizyta przyjaciół z Czech

1

W dniach od 6 do 13 października Gimnazjum nr 5 gościło młodzież z partnerskiego gimnazjum w Choteborzu z Czech. W rewizycie brało udział 15 czeskich uczniów wraz z dwiema opiekunkami i dyrektorem szkoły.
Młodzież z Czech mieszkała u rodzin swoich kolegów i koleżanek z Polski, natomiast opiekunowie u polskich nauczycieli. Taki sposób zakwaterowania, który trwa od początku współpracy, jest doskonały jeśli chodzi o poznanie zwyczajów i codziennego życia w polskiej rodzinie.
Jest też wspaniałą okazją do poszerzania znajomości języka obcego, czy to czeskiego, angielskiego lub niemieckiego.
Zajęcia w ramach współpracy obejmowały: dalszą integrację młodzieży, wizytę w Urzędzie Miasta, podczas której uczniowie mieli okazję spotkać się z Panią Prezydent Miasta Racibórz dr Ludmiłą Nowacką.
Goście z Czech poznali również Racibórz i jego okolice. Zwiedzili raciborskie muzeum, brali udział w wycieczce ekologicznej do Rud i Głuchołaz, gdzie wspólnie zdobyli Kopę Biskupią i Górę Chrobrego.
Niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich był wspaniały, dwudniowy pobyt w grodzie rycerskim w Biskupicach k/ Byczyny.
Młodzież oprócz wspólnie spędzonego czasu, miała okazję przymierzyć średniowieczne stroje, pobrać naukę strzelania z łuku, rzutu toporem, włócznią i nożem.
Noc spędzona na grodzie, warty nocne, ognisko do późnych godzin nocnych, wspólne śpiewy (zarówno piosenek polskich, jak i czeskich) długo pozostaną w naszej pamięci.
Z niecierpliwością oczekujemy kontynuacji naszej współpracy.
W planach mamy zimowy wyjazd do Czech, a w przyszłym roku szkolnym wspólny pobyt nad polskim morzem.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Strzelanie z łuku, rzut włócznią, toporem i NOŻEM? Może mi ktoś przypomnieć kiedy rzucaliśmy NOŻAMI? xD Może ja przegapiłam jakąś fajną zabawę po posiłku:P:P Nie trza było kroić kotletów, więc sobie porzucaliście? xD

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here