Miasto sprzedało działkę przy ulicy Odrzańskiej za 1,153 mln zł

3

O nieruchomość o łącznej powierzchni blisko 700 m2 ubiegało się dwóch chętnych. Ostatecznie nabywcami zostały dwie osoby, które prowadzą spółkę. Jej siedziba jest w Raciborzu.

- reklama -

Nieruchomość  – czytamy w przetargu – stanowi kompleks niezabudowanych działek gruntu o łącznej powierzchni dokładnie 0.0697 ha. Obejmuje obszar położony w ścisłym centrum miasta Raciborza, przylegający bezpośrednio do płyty Rynku, o łatwej dostępności komunikacyjnej i bardzo korzystnej lokalizacji. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 1,105 mln zł. Nazwisko nabywcy działki Urząd Miasta ujawni 23 października, czyli po upływie 7 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu. 

 

Zgodnie z planem zagospodarowanie przestrzennego jest to teren zabudowy usługowej. Preferowaną funkcją zagospodarowania jest funkcja hotelowo-restauracyjna. Nabywca nieruchomości jest zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy terenu w terminie dwóch lat, a zakończenia w terminie czterech lat, od daty zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości.

 

Przypomnijmy w artykule Miasto chce zamknąć rynek pisaliśmy o planach sprzedaży terenu i zamknięciu tym samym jego północnej pierzei. – W przeszłości ten teren był już zabudowany, chcemy do tego wrócić – mówi prezydent Mirosław Lenk. Teren ma pójść pod usługi, prezydent najchętniej widziałby tam hotel. Do urzędu trafiają już zainteresowani nieruchomością. – Teren zlokalizowany jest w centrum miasta, o łatwej dostępności komunikacyjnej, bardzo korzystnej lokalizacji wokół zabudowy usługowo-mieszkaniowej, więc to będzie drogi kawałek. Za metr kwadratowy chcemy wziąć nawet 1200 zł. Przetarg zostanie zabezpieczony, zależy nam, by po sprzedaży działka nie stała długo niezagospodarowana – tłumaczy Lenk. 

 

Zobacz również Miasto chce zamknąć rynek.

 

/KJ/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Portal ma jakieś stare wiadomości. Już kilka dni temu zamieszczono na innym portalu, że nabywcami terenu są Panowie Glinka i Matuszewski. Niech redakcja dalej sobie czeka do tego 23, by poznać owych tajemniczych nabywców.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here