Hajduk: Będzie remont drogi w kierunku Rybnika

Koszt remontu dwukilometrowego odcinka drogi z Raciborza do Rybnika ma wynieść 14 mln zł. Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego została przygotowana już dokumentacja.

Jak mówił starosta Adama Hajduk na wczorajszej sesji Rady Powiatu droga zostanie poszerzona, żeby można było wyprzedzać. – Mieszkańcy protestowali przeciwko czteropasmówce, stąd zostanie ona tylko poszerzona – wyjaśniał Hajduk. Remont drogi wojewódzkiej w kierunku Rybnika od przejazdu kolejowego na Dębiczu za cetrum handlowym miałby się odbyć w przyszłym roku. 

- reklama -

 

Przypomnijmy na przyszły rok jest planowany również gruntowny remont mostu nad kanałem Ulga na trasie z Raciborza do Markowic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 919. Jak pisaliśmy w artykule Remont drugiego mostu nad Ulgą – Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach planuje przeprowadzenie przetargu i wyłonienie wykonawcy tego remontu. – Zakres prac będzie szeroki. Obejmie m.in. remont konstrukcji ustroju nośnego mostu, wymianę izolacji i nawierzchni jezdni oraz przebudowę systemu odwodnienia i oczyszczania wody – mówi Ryszard Pacer – rzecznik prasowy ZDW. Planowane jest również nowoczesne odwodnienie mostu. Jak twierdzi Pacer woda deszczowa, która zbiera się na moście – będzie oczyszczana za pomocą specjalistycznych urzadzeń przed wpuszczeniem do kanału. Teraz jest ona odprowadzana prosto do kanału.

 

/KJ/

- reklama -

8 KOMENTARZE

 1. „Mieszkańcy protestowali przeciwko czteropasmówce, stąd zostanie ona tylko poszerzona” Hmm to może lepiej zerwać asfalt i zostawić szutr – bo szkoda modernizować drogi, szczególnie jak mieszkańcy wolą jeździć wąskimi drogami polnymi.

 2. Joachim – kierunek na Rybnik jest zdecydowanie ważniejszy bo tam sporo ludzi jeździ do pracy czy na zakupy. Dobrze, że będą robić chociaż wolałbym, żeby była czteropasmowa, tymbardziej, że za dwa lata w Rybniku będzie autostrada i dobra droga w tym kierunku bardzo się przyda. A Opole to nie nasze województwo…

 3. Lepiej późno niż wcale!
  Pomijając inne ciekawostki to najlepsze jest to, że z Raciborza do
  Pszczyny jest 60km, a my z dawno obiecanych 60km, które juz powinny być
  dawno skończone będziemy mieli aż dwa km i za to w jedną stronę
  2-pasmowe. Jak zwykle jest to łatanie dziur bo z budową trasy
  Racibórz-Pszczyna od lat nikt nie potrafi dotrzymać słowa.
  Hajduk znowu szuka popularności i to na przyszły rok buahahaha.

 4. zobaczymy moze jednak cos z tego bedzie. jak kolega jans zaznaczyl powinny byc 3 pasy do kornowaca, 2 w strone rybola i pas dla rowerow puszczony bezpiecznie jakies 2-3m od drogi haha ale pewnie to marzenia scietej glowy, no przynajmniej dobre oswietlenie na tej drodze prosze

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here