Łatwa wygrana UKS Krzanowice w III lidze piłki siatkowej kobiet

0

W meczu IX kolejki w środę 29 października siatkarki UKS Krzanowice wygrały "u siebie" z drużyną KPKS Halemba 3:0 (25:16, 25:21, 25:22).

To szóste zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Tomasza Kuziaka i Adama Gębskiego tym sezonie. Po siedmiu rozegranych spotkaniach drużyna GS UKS Krzanowice zajmuje 3 miejsce w tabeli, ma 16 pkt, 18 setów wygranych, 7 przegranych, małe punkty 564 – 474.

- reklama -

 

Pierwszy set środowego spotkania przez cały czas toczył się z kilkupunktową przewagą drużyny UKS Krzanowice, która przeważała we wszystkich elementach gry. W końcówce seta przewaga wynosiła 9 pkt krzanowicka drużyna prowadziła 23:14, by za chwilę stracić dwa punkty z rzędu. Tomasz Kuziak trener UKS Krzanowice poprosił o przerwę w grze. Poskutkowało, bo następne dwa punkty zdobyły "gospodynie" a seta skończyła dobrym atakiem Barbara Otlik.

 

W drugim secie "obudziły" się siatkarki KPKS Halemba i to one przy stanie 8:5 prowadziły 3 pkt, o pierwszą przerwę poprosił Tomasz Kuziak. Po przerwie Klaudia Nagler zdobyła 6 pkt dla Krzanowic. Nie zmieniło to jednak obrazu gry, odrzucone od siatki dobrą zagrywką siatkarki UKS-u miały problemy ze skończeniem akcji. Popełniały dużo błędów, co w konsekwencji zwiększyło przewagę drużyny przyjezdnej do 5 pkt (15:10), drugi czas wykorzystany w tym secie chwilowo nie pomógł i za moment po ataku Moniki Jarzombek "Halemba" prowadziła już 18:13.

 

Szczęśliwie drużyna gospodarzy zdołała zdobyć dwa punkty, po których o przerwę poprosił Marcin Widera trener KPKS Halemba. Po przerwie zagrywała Sybilla Majnusz i piłkę, która spadła bardzo blisko linii końcowej sędziowie zakwalifikowali jako "dobrą". Pomimo protesu drużyny gości decyzji nie zmienili, a za moment Klaudia Nagler silnym atakiem zdobyła kolejny punkt dla Krzanowic. Po błędzie Patrycji Bożko – libero drużyny z Rudy Śląskiej był remis 18:18. Na 20:20 wyrównała Joanna Komorek zdobywając punkt dobrym blokiem. Końcówkę seta zdecydowanie wygrały siatkarki UKS Krzanowice, w efekcie kończąc seta z wynikiem 25:21.

 

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia 3:0 przez UKS Krzanowice i zakończyła się również trzy punktową przewagą zespołu gospodarzy 25:22. Najpierw przy stanie 7:2 o czas poprosił trener "Halemby". Po dobrym ataku Sybilli Majnusz Krzanowice prowadziły 8:5. Przy stanie 11:10 o przerwę poprosił Tomasz Kuziak. Kilka błędów popełnionych w dalszej części gry przez siatkarki z Krzanowic doprowadziło do przewagi KPKS Halemba 14:13. Dobrym atakiem wyrównała wynik Barbara Otlik. Kilka piłek "punkt za punkt" i nastęne dwa z rzędu dla Krzanowic. Przy stanie 18:16 druga przerwa na życzenie trenera Marcina Widera, nie była już w stanie wybić z rytmu drużyny gospodarzy, która chwilę później zwiększyła prowadzenie do 4 pkt (23:19). Raz jeszcze szansę na zmniejszenie przewagi i uzyskanie stanu 24:23 miały siatkarki Halemby kiedy po ataku krzanowiczanek piłka wyraźnie trafiła w taśmę siatki – raczej nie było bloku, sędziowie nie przerwali akcji. UKS Krzanowice utrzymał piłkę w górze i zdobył 25 pkt kończąc mecz.

 

GS UKS Krzanowice: Barbara Otlik, Magdalena Bahryj, Klaudia Nagler – kapitan, Weronika Sławik, Maja Kasprzykowska, Magdalena Kuziak, Karolina Daniszewska – libero oraz Magdalena Sławik, Sybilla Majnusz, Justyna Hońca. I trener Tomasz Kuziak, II trener Adam Gębski.

KPKS Halemba Ruda Śląska: Karolina Hermann – kapitan, Monika Jarzombek, Agata Łaz, Barbara Krzyścin, Marta Papkała, Joanna Komorek, Patrycja Bożko – libero oraz Katarzyna Fura i Renata Sandak. I trener Marcin Widera, II trener Agnieszka Goniwiecha.

Sędziowie: Mirosław Rutkowski – Bielsko – Biała i Tomasz Ćwiertnia – Wisła.

 

/kibic/  

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here