Nowy projekt „Osiemnastka w sieci – porozumienie inkubatorów organizacji pozarządowych”

0

Pomysłodawcą projektu jest Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, a partnerem w Raciborzu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „Tęcza”.

W Raciborzu przy ulicy Ocickiej 4, został uruchomiony Inkubator Trzeciego Sektora. Inkubator Organizacji Pozarządowych to miejsce stworzone specjalnie dla aktywnych grup nieformalnych oraz organizacji pozarządowych, które poszukują profesjonalnego wsparcia dla swojej działalności. To także miejsce dla osób, które chciałyby założyć stowarzyszenie czy fundację.

- reklama -

 

W inkubatorze można bezpłatnie uzyskać wszelkie informacje związane z trzecim sektorem, uczestniczyć w szkoleniach i korzystać ze specjalistycznego poradnictwa, obsługi sekretarskiej i księgowej. Ponadto pracownicy inkubatora będą organizować cykl spotkań, podczas których przedstawiciele organizacji będą mogli nawiązać kontakty i znaleźć partnerów do wspólnych projektów.

 

Oferowane przez inkubator poradnictwo obejmuje pozyskiwanie funduszy, pisanie projektów, prawo i administrację, a także księgowość i zarządzanie finansami w organizacjach pozarządowych.

 

Inkubatory Trzeciego Sektora działają w czterech województwach: śląskim, opolskim, świętokrzyskim i podkarpackim, w ramach projektu „Osiemnastka w sieci – porozumienie inkubatorów organizacji pozarządowych”, finansowanego przez Unię Europejską. Wszystkich  inkubatorów jest 18 i mają one utworzyć sieć placówek wspomagających inne organizacje. Pomysłodawcą projektu jest Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, a partnerem w Raciborzu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „Tęcza”. W Raciborzu projekt koordynuje Piotr Dominiak.

 

Wszelkie informacje nt inkubatora są dostępne pod numerem telefonu: 032 417 85 56. Adres poczty elektronicznej: [email protected]

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here