Siatkarki z Krzanowic wśród najlepszych

0

Reprezentacja Śląska (rocznik 1994) została Mistrzem Polski wygrywając XIX Turniej "Nadziei Olimpijskich" w piłce siatkowej dziewcząt. W drużynie Mistrzyń Polski wystąpiły trzy siatkarki GS UKS Krzanowice.

Magdalena Kuziak, Karolina Daniszewska i Magdalena Sławik reprezentowały Śląsk w turnieju, który odbył się pomiędzy 24 i 26 października w Miliczu. Aby sięgnąć po złoty medal drużyna prowadzona przez Zbigniewa Błaszczaka musiała wygrać sześć spotkań. Reprezentacja Śląska poradziła sobie wyśmienicie tracąc w całym turnieju tylko jednego seta.

- reklama -

 

Od lewej trener Adam Gębski, Magda Sławik, Magda Kuziak, Karolina Daniszewska i  trener Tomas Kuziak.

 

W fazie grupowych eliminacji dziewczęta wygrały trzy mecze pokonując kolejno reprezentacje województw: Lubuskiego 2:0, Łódzkiego 2:0 i Opolskiego 2:0.

W ćwierćfinale reprezentacja Województwa Śląskiego pokonała reprezentację Województwa Lubelskiego 2:0.

Jedynego seta w turnieju siatkarki ze Śląska straciły w meczu z reprezentacją Województwa Pomorskiego wygrywając mecz półfinałowy 2:1 (25:12, 25:27, 15:9). Po wysokim zwycięstwie w pierwszym secie dziewczęta chyba zbyt szybko uwierzyły w zwycięstwo. Dekoncentrację okupiły przegraniem drugiego seta "na przewagi".

 

W tym roku finał okazał się być wewnętrzna sprawą "Wielkiego Śląska" ponieważ spotkały się w nim reprezentacje województw Śląskiego i Dolnośląskiego. Lepsza okazała się reprezentacja Śląska i wygrała pewnie 2:0 (25:11, 25:21).

Skład Kadry Śląska: Magdalena Kuziak (Krzanowice), Wiktoria Sowińska (Tychy), Joanna Prokop (Wodzisław), Patrycja Flakus (Bytom), Weronika Więzik (BKS Bielsko-Biała), Justyna Blachura (BKS Bielsko-Biała), Karolina Daniszewska (Krzanowice), Patrycja Sudlitz (Wodzisław), Monika
Krupa (BKS Bielsko-Biała), Magdalena Sławik (Krzanowice), Karolina Imiołczyk (Myszków), Natalia Strózik (Tychy).
   

Po zakończeniu turnieju został ogłoszony skład "szerokiej" kadry Polski, która od 17 do 23 listopada będzie brała udział w tygodniowym zgrupowaniu w Spale. Wśród trzydziestki najlepszych siatkarek (rocznika 1994) w Polsce znalazły się: Magdalena Kuziak i Magdalena Sławik.

 

 

Trzy dni po tym sukcesie podczas meczu ligowego starosta raciborski Adam Hajduk przekazał dziewczętom gratulacje i życzenia wręczając listy gratulacyjne i okolicznościowe statuetki, żartując przy tym, że dotychczas tak się składa, że gdy tylko jest na meczu w Krzanowicach to dziewczęta wygrywają. Oczywiście prezes klubu Jan Lach momentalnie zaprosił starostę na wszystkie mecze, które do końca sezonu rozegrają "u siebie", a cel jest jasny po rundzie zasadniczej miejsce w pierwszej czwórce i walka o najwyższe miejsca w III lidze.  

 

/kibic/       

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here