Ruszył remont budynku RCK-u przy ul. Chopina

Mający rozpocząć się w lipcu remont budynku Raciborskiego Centrum Kultury, rozpoczął się dopiero w zeszłym tygodniu. Termin ukończenia prac nie uległ zmianie.

- reklama -

29 października dyrektorka RCK Janina Wystub udostępniła wykonawcy budynek. Już następnego dnia rozpoczęły się prace. Jak mówi Wystub – pośpiech jest wskazany, bo remont miał się rozpocząć w lipcu, a rozpoczął się dopiero teraz. Obecnie są prowadzone prace demontażowe na zapleczu sceny. – Remont rozpoczęto od sali widowiskowej. Garderoby już są przerabiane – mówi dyrektorka. Dodaje, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się demontaż foteli.

 

 

Dokładny harmonogram prac jest – jak mówi Wystub – już prawie gotowy. – Do końca listopada musimy się wyprowadzić z budynku. Otwarcie wystawy pokonkursowej na projekt okładki Hanny Pasterny oraz jeszcze w przyszłym tygodniu wystawa kanarków to ostatnie imprezy – tłumaczy dyrektorka. 

 

 

Koszt inwestycji wynosi ponad 6,5 mln zł. Wykonawcą jest firma z Rybnika. Jak już pisaliśmy jej oferta przy pierwszej ocenie została odrzucona ze względu na rozbieżność podanych przez nią cen netto i brutto. W związku z tym rybnicka firma zwróciła do Krajowej Izby Odwoławczej. Na mocy decyzji Izby Urząd Miasta dokonał ponownej oceny złożonych ofert i wyłonił firmę z Rybnika, która przedstawiła najniższą cenę za remont budynku RCK-u przy ul. Chopina.

 

Remont ma objąć cały budynek – od piwnic po strych i elewację. Zostaną między innymi wymienione instalacje, okna, oświetlenie, wentylacje. Na jego czas wszystkie imprezy będą odbywać się w "Strzesze" przy ul. Londzina. Planowy termin ukończenia prac to rok 2010. 

 

/KJ/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Pan Lenk mi się wydaje nie za bardzo zaufaną osobe bym powiedział co o nim myśle ale to by był zniesławnieńe licze na to że takie osoby nie będą nigdy przy stołku

  2. Dwóch robi, a cały RCK przeprowadzają! Udowadniają światu, że oto potrzebują miejsca w pubie, choć nie ma najmniejszych szans na to, że jakakolwiek firma będzie robić równocześnie cały budynek. CO za idioci !! Sale wyłączą, wszystkich wyrzucą i kazą się gnieść w Strzesze, bo jeden z drugim nie umie zaplanowac remontu…

  3. Tak gwoli przypomienia i porówniania – niedawnio w Raciborzu przeprowadzono remont generalny budynku Sądu Rejonowego, w trakcie którego Sąd funkcjonował w remontowanym budynku. Pomieszczenia były remontowane rotacyjnie, sekretariaty się przeprowadzały z pomieszczeń do pomieszczeń, ale Sąd w którym prowadzono w trakcie remontu tysiące spraw, i przesłuchano tysiące świadków cały czas działał. W RCK w Raciborzu jest natomiast problem z biurami dla kilku osób.

  4. tak… pała z zarządzania projektami dla pani Wystub za zdanie: „dokładny harmonogram prac jest już prawie gotowy” gdy remont się już rozpoczął. Dyrektor… Zatrudnianie takich „specjalistów” na stanowiskach kadry zarządzajacej to według mnie marnowanie publicznych pienięniędzy!

  5. Drodzy Raciborzanie!!!!!! Może przemyślimy SPRAWĘ wspólnie…Centrum Raciborza….Cudny i stylowy budynek…..Personel przeprowadzony…… Potem tylko należy wyjaśnić WYBORCOM że JEDNAK wystarczy Strzecha bo wszyscy tam się świetnie pomieścili i świetnie im się tam dzieje…… I NOWA GALERIA HANDLOWA GOOOTOOWA!!! I mamy odpowiedź na pytanie [b]1.[/b] Dlaczego cały personel MUSI się przenieść [b]2.[/b] Dlaczego Pani Wystub zostałą dyrektorem tej placówki. WŁAŚCIWY człowiek na WŁAŚCIWYM miejscu… [b][/b]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here